Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sokmindenre képes vagyok, de...

Sokmindenre képes vagyok, de a szőlőmetszés (és általában a metszés) lényegét nem tudtam megragadni. Mit kezdhetnék (és hogyan) ezzel a szőlővel (rég nem metszette hozzáértő)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


2020. márc. 8. 13:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Első három videó: [link]


Én egyáltalán nem értettem hozzá, kb. egy leírásból csináltam. Ferde metszlap legyen, és általában két szemre szoktam. Úgy értsd, hogy az elágazás után két rügyet hagyj meg.

2020. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Így, távolból, nagyon nehéz lenne megoldani a problémát.

Ki ne vágd! Azt ajánlom, keress meg egy hozzáértő szomszédot, ismerőst.

Feltételezem, csemegeszőlőről van szó. Szálvesszős metszés ajánlanék....esetleg olvass utána, még van rá időd.

De a legjobb egy olyan illető, aki tudja, hogy mit csinál és el is magyarázza neked.

2020. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi. Az egyik problémám, hogy a korábbi éveken is én metszettem úgy-ahogy ("szakszerűen" - csak vicc)...és sok vessző maradt, azt gondolom, hogy vesszőket egy az egyben is el kellene távolítanom...de ezt csak én gondolom..nem tudom, jól gondolom-e


Korábban is próbálták már elmagyarázni, de valahogy (???)

Minden vesszőn hagyjak meg 2 rügyet, a többit vágjam le (?) Szerintem attól még nagyon bozontos marad, mert szerintem túl sok rajta a vessző. MI A MEGFEJTÉS? Csak BENNETEK bízom

2020. márc. 8. 13:47
 4/31 anonim ***** válasza:

Ha nem terheled le a tőkét terméssel, akkor helyette vesszőt "termel", sokat.

Ez még nem volna baj, de csenevészek és nem elég "erősek".

Ha tudod korábban hogy metszetted, akkor ahhoz képest több szemre metsszed.

Metszésnél a szem felett metsszed és a metszlap a szem túloldalán lefelé nézzen.

Így amikor tavasszal köonnyezni kezd, nem folyik rá a szemre, amely "megvakulhat"..

Egy autodidakta, nem hozzáértő..

Majd helyreigazítanak (kijavítanak) engem is.

Azért fajtától is függ, ebbe nem mennék bele, mert ahhoz végképp nem értek, csak metszek.. metszek.. 20 éve 6 tőkét, amik csemegék.

2020. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 mindentudó99 ***** válasza:
Hát az hogy minden vesszőn hagyj két rügyet eleve marhaság. Mert ha túl sok vessző van túl sok rügy is marad nem bírja el a tőke. A lényeg hogy futó növény mindenáron felfele tör. Ezt kell gátolni minél jobban különben felkopaszodik. Tehát ha van lehetőség mindíg a legalsó vesszőkből kell hagyni. De sajnos ezt elmagyarázni nem lehet így. Én is könyvből tanultam. Mikor nagyapám meghalt ott maradt a sok szőlő. Apam se ertett hozzá. Néztem ahogy megy tönkre majd elkezdtem foglalkozni vele. Eleinte nagyon sok rügyet hagytam. Kapásból kidöglött egy csomó szőlő mert megszakadtak. Az lenne a megoldás ha egy hozzáértőt keresel aki megmutogatja mert így ezt nem lehet elmondani. Szivesen megmutatnám de biztos nem a közelben laksz. Erre nem sok esély van. Az h9gy m9st sok vessző van nem baj. Ez fajtánként is eltér. Van olyan szőlőm szabályosan csonkol9m ahogy tudom másik évre tiszta ágas bogas. De ha jobban terhelem rüggyel se jobb a helyzet. Mas szőlők pl szlanka sokkal kevesebb vesszőt hoz.
2020. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Rengeteg és hasznos segítséget kaptam az Index fórum/Csemegeszőlő v. Szőlő topikban.

Szerintem, az ő szemük is egy kicsit fennakad, ha meglátják a fotókat.:)


Nekem nagyon sokat segített a Prohászka könyv és a Szôlőtermesztés( Sz.Nagy László (?)).

2020. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én sok könyvet elolvastam, a lényeget csak egyben találtam meg leírva: a metszés csak arra szolgál, hogy a kúszónövény növekedését kordában tartsák. A metszéstől nem lesz több termés. Előbb ítéld meg, hogy tőkeművelésű vagy kordonos művelésű volt-e, mert ez a fotókról nemigen megítélhető. A tőkeművelésű szőlőnél nem nevelnek karokat, viszont meghagynak 2-3 jól fejlett alsó rügyet, amelyekből majd erős vesszők erednek, a többit meg le kell vágni. Ha karos művelésű volt, akkor 1-2 kart szokás meghagyni (vízszintesen), azokat sem túl hosszan és minden elágazást el kell távolítani.
2020. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
48%
Én sokmindent metszek a kertben, kivéve a szőlőt, szerintem felesleges. Zalagyöngye típus, minden évben brutális mennyiségű szőlő terem, nem permetezem és még sosem volt beteg. Néha megkapálom, de azt mindig.
2020. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszsönöm a segítséget...megpróbálom összerakni az olvasottakat....köszi!!
2020. márc. 8. 16:52
 10/31 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Csak azt hagyd ki belőle hogy nem kell metszeni.
2020. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!