Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövény maradna...

Milyen szobanövény maradna meg a teljesen elsötétitett szobámban?

Figyelt kérdés
Függönyök egész nap be vannak húzva,nagyon minimális fény jut be az ajtó üvegén meg a függöny oldalán keresztül, nappal is olyan 80%-os sötétség jellemzi szobámat, van olyan szobanövény ami ezt eltürné?

2020. márc. 13. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Művirág?
2020. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Miért nem húzod el a függönyöket nappalra??

Így elpusztul minden normális növény...

Esetleg átaludtad a bioszórát általánosban???

2020. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Állitolag van 1-2 növény ami jól bírja talán az Anyósnyelv vagy Agglegénypálma bírná szerintetek ezt a környezetet?
2020. márc. 13. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Napi egy mozdulat - a függönyök kihúzása - nagyban bővítené a lehetőségeket.

Töksötétben szerintem max. gombát lehet tartani.

2020. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Napi 8 óra kihuzott függöny mellett akkor?
2020. márc. 13. 14:42
 6/10 anonim válasza:

A sötétzöld levelű növények alapjában jobban bírják a kevesebb fényt.

Jó lehet a vitorlavirág, vagy a legényvirág pl.


De sokat feltették már ezt a kérdést előtted is itt, szűrj rá.

2020. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
# 4: lehet, hogy a kérdező is gomba...??? :-DDDDD
2020. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Napi 8 óra fény szobában, ablak közelében még éppen elegendő lehet, de számítani kell arra, hogy az említett anyósnyelv meg agglegény pálma is esetleg elveszti eredeti habitusát és megnyúlik. Én fényhiányos helyre inkább valamilyen páfrányt javasolnék, bár az meg a száraz levegőt nem kedveli. De ha esetleg kap naponta többszöri vízpermetet és az ültetőközege sem szárad ki soha, akkor akár egész nagyra növekedhet.
2020. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, a páfrány nagyon jól hangzik, a gondoskodás nem probléma számomra, csak a fényt nem tudom biztosítani max 8 órára. És az is épp annyi hogy kis világos jön be mert olyan oldalt vagyok hogy sose süt be a nap kb
2020. márc. 13. 15:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen sötét helyen a páfrány is legfeljebb csak közvetlenül az ablak előtt fog egészségesen fejlődni. Igaz, hogy más növényekhez képest nem annyira fényigényes, de azért nem is olyan nagyon fényigénytelen.
2020. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!