Kezdőoldal » Otthon » Kert » Így lesz valami az aranyesőmből?

Így lesz valami az aranyesőmből?

Figyelt kérdés

Azokat az ágakat, amiken volt zöld, vagy levélkezdemény, levágtam tőből, és meggyökereztettem pár hétig vízben, de nem eresztett gyökeret, csak kis gumókat. Elültettem földbe és nagyon gyakran locsolom. Ez így mennyire fog megmaradni?

Vagy ha nem, leírnátok, ti hogyan szaporítottátok sikeresen?

Köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 15. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Feltehetően az aranyfára (Forsythia) gondolsz, aminek hajtásai nagyon könnyen gyökeresednek. A hosszú ágak lehajtva és földdel felkupacolva (bujtás) is könnyen gyökeresednek.
2020. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Ha végleges helyre dugványoztad, akkor vágd vissza annyira, hogy a föld felett csak 1 hajtás maradjon. Vagy úgy is jó, ha nem túl hosszú, hogy a többi hajtást leszeded. Ha sok marad, akkor a sok levél túl gyorsan elhasználja a vesszőben tárolt vizet, és elszárad. Majd ha lesz gyökér, akkor úgyis hajt a dugvány, amennyire kapacitása lesz.
2020. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi #1#2!
2020. ápr. 15. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!