Kezdőoldal » Otthon » Kert » Újra füvesítés tanácsok?

Újra füvesítés tanácsok?

Figyelt kérdés

Most lenne időm az udvarunk újra füvesítésére, és nem tudom, hogy érdemes-e ebben az időszakban belekezdeni. Adott egy nagy kb 270m²

zöld, füves (inkább gazos) rész az udvarban. Nem tökéletes gyepet szeretnék, csak annyit, hogy ki lehessen feküdni és játszani mondjuk a kutyával meg ilyesmi. Több legyen a fű mint a gaz. Szép legyen ránézni közelről is és ne csak messziről, mert most csak messziről szép zöld és füvesnek tűnik de alig találni benne egybefüggő füves részt. Tervem az, hogy belocsolom kicsit a talajt, aztán géppel átforgatom. Ezután gyomírtózás jó ötlet lenne? Aztán szintezni, mert elég egyenetlen is a talaj. Ezután gereblyézés, fűmagvetés, henger aztán locsolás? Műtrágyázás mielőtt kinőnek a magok, vagy miután már kibújtak a földből? Jó lenne ez a koncepció egy olyan eredmény eléréséhez, hogy szép zöld, dús fűvel rendelkező kertünk legyen? Vagy hagyjam inkább az egészet a francba és bízzam a szakikra? Milyen áron dolgozik egy ilyen fajta csapat, aki újrafüvesítené nekem a kertet? Érdekelne ez a megoldás is, de mivel a vírushelyzet miatt itthon vagyok, és időm mint a tenger, én is belevágnék szívesen. Napi többszöri locsolásra is lenne időm, és motivált is vagyok eddig még. :D Tapasztalatokat, tanácsokat írjatok légyszi.



2020. jún. 10. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Tehát akkor szeretnél szép, profi gyepet vagy sem?

Mert eleinte azt írod, csak legyen több a fű mint a gaz, meg hogy csak legyen hol kutyázni, de utána meg szakértőt szeretnél. :D

Mi most tavasszal füvesítettünk, egyszerűen kigazoltuk a területet (nekünk pici a kert, megoldható manuálisan, nagy kertben valószínűleg jobb gyomirtózni egyet), meggereblyéztük, kiszórtuk a magot, újra meggereblyéztük, aztán csókolom. Napi 3-szor meglocsoltuk. Mostanra nagyon szép gyep lett belőle.

BIZTOS hogy sokkal szebb pázsit lesz az eredmény több befektetéssel, nem állítom hogy nem, de szerintem ha az ember csak szeretné ha zöld lenne a kert, akkor nem érdemes nagyon túlbonyolítani.

2020. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Előbb a gyomirtózás, megvárni a lejárati idejét és utána rá lehet menni kapálógéppel.

Esetleg ellenőrzött körülmények között fel is égetheted az elszáradt "tarlót", és akkor tuti elpusztul minden gyom és a magja is.


Viszont most semmiképp nem érdemes füvesíteni. A lehető legrosszabb idő ilyenkor nekiállni. Mire kikelne pont jönni fog a nagy hőség, és locsolhatod te bármennyit ki fogja égetni a nap, és foltos lesz az egész.

Vagy kora tavasszal március elején, vagy késő ősszel októberben érdemes füvesíteni.

2020. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Az előzőnek igaza van, nem Angliában vagyunk, hanem a száraz kontinentális éghajlaton, itt nyáron nem tudsz szépen füvesíteni. Azt is jól írta, hogy gyomirtózni (glifozáttal) úgy tudsz, hogy a növények levelét permetezed le. Ha kivágtad őket, akkor meggátoltad, hogy a gyomirtó kivigye őket, mert talajt érve azonnal hatását veszti, aztán gyökérről újrahajtanak egy hét múlva.

Egy dologban tévedett, szeptember elején már mehet a füvesítés, ha tudod rendszeresen öntözni az első időszakban. Tehát ha mondjuk augusztus közepén legyomirtózod, hó végén lenyírod vagy kaszálod, rotával fellazítod, esetleg dolgozol is be valami tápanyagot, aztán lehet vetni.

2020. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mattias ***** válasza:
83%
Kiegészítésként: érdemes figyelni rá, milyen magot veszel, mert egyáltalán nem mindegy, hogy napos, árnyékos, száraz, esetleg nedves hely az, ahová kerül. Érdemes bérelni fűhengert is az akcióhoz!
2020. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!