Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen permetszert ajánlott...

Milyen permetszert ajánlott használni magas gyümölcstermők esetén?

Figyelt kérdés

Értem itt mondjuk a cseresznyefát, amiről majd a termést szeretném elfogyasztani.

Legnagyobb probléma a leveltetű. A legszelső leveleket szívja és emiatt el is deformálja. Sajnos nem tudom, hogy hangya hozza-e, vagy berepül, viszont azt hallottam, hogy nem mindegy, milyen szert választunk. Amellett, hogy később elszeretném fogyasztani a termést, a rászálló madaraknak sem szeretnék ártani (illetve nem nagyon tudom, vannak e hasznos rovarok ezesetben). Próbáltam utána olvasni, azt találtam, hogy amennykben a szer természetes hatóanyagokat (pl. káliumszappant, természetes olajokat) tartalmaz, a várakozási idő rövid, esetleg nincs várakozási idő.

Akinek esetleg van tapasztalata, ötlete, vagy véleménye legyen kedves leírni! Előre is köszönöm.


2020. jún. 15. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Virágzáskor kell a cseresznye legyeket írtani.A virágba rakják le a petéiket. Nagy távolságra permet szóró motorospermetezővel lehetne talán.
2020. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cseresznyelégy (amitől kukacos lesz) május végétől rajzik jellemzően. Tehát virágzáskor még békésen alszik a talajban, báb állapotban.

De a kérdezőt nem ezek, hanem a levéltetvek érdeklik.

Minden szerre rá van írva, hogy permetezés után hány napig nem szabad fogyasztani a leszórt növényt. Ha már nemsoká érik, akkor van pl. 3 napos szer (Pl. Decis, Karate). Ezek gyakorlatilag nem mérgezők emberre nézve, tehát egy liter bekevert szert megihatsz, mindenféle következmény nélkül.

Most már biztos nem fér bele, de legérdemesebb valami felszívódó általános szerrel szórni, amik többnyire 2 hetes szerek. Én szedés előtt 2 héttel szoktam Spilannal leszórni (amikor már látni, hogy lassan zsendülni kezdenek), ilyenkor a cseresznyelegyek a fő célpont, de úgy mellékesen a levéltetveket is lerendezem.

Olyan szert neked semmiképpen nem fognak adni, ami a madarakra veszélyes lenne.

Ha felszívódó szereket használsz alkonyatkor, azok meg reggelre felszívódnak, tehát a nappal repülő rovarokra már nem lesznek veszélyesek.

2020. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!