Kezdőoldal » Otthon » Kert » Önjáró fűnyíró. Érdemes venni?

Önjáró fűnyíró. Érdemes venni?

Figyelt kérdés
Tagolt telek sajnos, azt olvastam, hogy az önjáró fűnyírót nem lehet üzemen kívül tolni. Igaz ez? Sajnos elég nehézkes a kaszával dolgozni, nagyban megkönnyítené a dolgomat egy önjárós fűnyíró.
2020. jún. 29. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaszálás és fűnyírás nem azonos feladat. Az önjárós nem tud magas füvet lenyírni.
2020. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tolni üzemen kívül.

És igen megéri.

2020. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak meg tudom erősíteni #2-t. Lehet tolni és megéri.

Ha nagyobb területet kell nyírni nagy mértékben megkönnyíti és gyorsítja a munkát

2020. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nyugger kerekes fűkaszán nem gondolkodtál?

Könnyebb, egyszerűbb s többféle terepen megállná helyét.


[link]

2020. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még a hidrohajtású fűnyírótraktort is lehet tologatni üzemen kívül a hajtáslánc szétkapcsolása után, nem hogy egy ilyen cicanyiszát.

Amúgy baromi jó. Esetleges egyenetlenebb terepen annyi plusz előnye van, hogy nem a tolókart terheled, rángatod, hajlítgatod, hanem csak irányítod, amíg a fűnyíró megy magától.

2020. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szuper. Lehet a hátramenettel tévesztettem össze, azt viszont nem szabad. Vagy ki lehet ezeknél iktatni az önjáró funkciót, ha hátramenetben akarom használni? Kissé emelkedős terep, buckás is enyhén.
2020. jún. 30. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Az önjáró funkcióhoz van rajta egy plusz kar. mikor azt behúzod megy előre, ha nem húzod be úgy tolod-húzod, ahogy akarod. De önjáróban csak előre megy.
2020. júl. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
S már csak annyi a kérdés, hogy 100 ezer Ft környékén milyet érdemes venni? Mcculloch?
2020. júl. 1. 06:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor én vettem a következő szempontokat vettem figyelembe:

-megbízható motor (pl.: Briggs & Stratton, Honda, stb.)

-Alumínium kaszaház (nem rohad)

-Önjáró funkció

- Tapasztalatok alapján is jó fűgyűjtési képesség ( volt McCulloch gépem, az nem rakta meg rendesen a fűgyűjtőt.)


Így esett a választásom egy Al-Ko 51.6 SP-B plus highline készülékre. Eddig jó választásnak bizonyult, egyedül annyi a hátulütője, hogy pótalkatrészeket (pl.: kés) csak netről tudok rendelni, mert a környékbeli üzletek nem tartanak hozzá alkatrészeket.

2020. júl. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!