Kezdőoldal » Otthon » Kert » Garden Field (mint bármelyik...

Garden Field (mint bármelyik kínai) damilos fűkasza főtengely szimeringjét hogyan cseréljem ki?

Figyelt kérdés
Működés közben egyszer csak öblösebb lett a hangja a fűkaszámnak majd leállt. Azóta egyáltalán nem indul újra. Úgy tippelem a főtengely szimeringnél levegő juthat be. Hogyan lehet kicserélni? Hogyan bontsam meg? Most ott tartok hogy a kuplung felől kiakasztottam a rugót így hozzáférhetővé vált egy anyacsavar, a tengely középpontjában. Jó úton járok?

2020. aug. 31. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt eltörnéd a lendkereket, tartalék berántózsinórt szoktunk a dugattyú fölé engedni a gyertya helyén úgy, hogy előtte a felső holtpont alatt van a dugattyú kicsit, és úgy lazítjuk és húzzuk azt a csavart.


De azért a szivatóhimba, a benzincső és a henger-karbi közdarab ellenőrzésével kezdeném, miután fullra tankolva se indul.

2020. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos tanácsok! A szivató himbánál és a közdarabnál milyen hibára gondolsz? A karburátornál csak a tömítéseket ellenőriztem.
2020. aug. 31. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
A himba néha nincs a helyén, a közdarab néha láthatatlan repedéseket produkál a rezgéstől és/vagy a túlhúzott karbifelfogató csavaroktól... És ha már itt tartunk, a karbifelfogatók is megérnek egy kis lazítás-menetrögzítőzés-visszarakás mókát, főleg ha bármelyik is könnyen lazult.
2020. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Délután megnézem és beszámolok róla mire jutottam.
2020. aug. 31. 13:34
 5/8 A kérdező kommentje:

Szétszedtem, cseréltem, összeraktam. Azt tudni kell annak aki ebbe belevág hogy ez teljes motorblokk szétbontással jár és egy csapágylehúzó is kell az első elem főtengelyről való leszedéséhez. Sajnos nem oldotta meg a gondomat. Karburátor is cseréltem de még mindig nem jó. Ha megvan leírom mi volt a hiba.

Amúgy a főtengelyre hogyan lehet visszarakni "rendesen" az első elemet? Nem lötyög, az ék a helyén és az anyacsavar masszívan tartja, de mintha néhány milliméterrel beljebb lett volna.

2020. szept. 14. 09:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért kezdünk benzincső cserével.
2020. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A benzincső teljesen rendben van. Elsők közt ellenőriztem miután leállt.
2020. szept. 14. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint befogtad a végét, aztán belefújtál, vagy mi? Van vagy száz forint métere, és nem a te kínai kaszád lenne az első ilyen reflexszerű benzincsőcserés csodagyógyulás.
2020. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!