Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jövőre nem lehet elégetni a...

Jövőre nem lehet elégetni a beteg növényi részeket. Bekerül a komposztba, ahonnét pár év múlva újra befertőz mindent.Az avart nem égetem, de a beteg növények miatt nem akarok állandóan vegyszert használni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Évszázadok óta ősszel elégették a beteg levágott növényeket az őseink is.

Mit lehet tenni , ha nem akarom komposztálni a betegséget? Az önkormányzat elviszi zsákokban, ha megvesszük a zsákot. És ugyanúgy komposztálja a betegseggel együtt. Idén nálunk még szerencsére lehet égetni.

A legjobban azok tiltakoznak, akiknek sosem volt kertjük és a kisgyerekeik bagófüstben nőnek fel.

Mit lehet tenni egy ilyen buta szabály ellen?



#kert #égetés #beteg növények
2020. okt. 27. 10:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

"A bográcsozás sem füst mentes"


Ezért írtam, hogy "szinte".

A szőlővesszőt, málnát, faágakat, egy ágaprítóval tökéletesen komposztálható formába lehet hozni és egy év alatt lebomlik.

A jó komposzt kellő hőt termel, hogy a kórokozók, kártevők egy része vagy egésze elpusztuljon.

Az önkormányzat által elszállított zöldhulladék komposztáló üzemekbe kerül, ahol még külön hőkezelik a végterméket mielőtt újra forgalomba hozzák. Gyakorlatilag nincsenek benne kórokozók, kártevők és gyommagvak sem.

Szóval vannak füstmentes lehetőségek, csak tenni kell érte.

2020. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Vannak nagyteljesítményű ágdarálók, nagyon jó videok vannak a neten a működésükről. Én is szívesen használnám de évente menne 1-2 órát.

Kicsi kerti aprítóm van de azzal nem tudok mindent felaprítani.

Szóval a környezettudatos német vagy osztrák kerttulajdonos kihívja a vállalakozót aki ledarál neki mindent és akár el is viszi.

A darálógép ugyanannyiba kerül nálunk is mint kint.

A vállalkozó ugyanannyit kér nálunk is mint kint.

Nekem negyedannyi a fizetésem mint a környezettudatos németnek.

Innentől kezdve nem hívok vállalkozót.

Az a két három zsák amit meg az önkormányzat ad egy vicc kategória.

Egy panelpatkány irodista aki még nem látott közelről paradicsom palántát eldöntötte hogy jó lesz az úgy.

2020. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Kérj engedélyt a beteg fák elégetésére, szerintem érdemes lehet kijárni. Ha már ott vagy, kérdezz rá, hogy egy gazégetőnek nevezett hordókályhában, aminek jó hosszú kéménye van, el szabad-e tüzelni továbbra is az ilyeneket?
2020. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%

Szinte semmivel sem lesz jobb a levegő minősége, mert a cigányok ezentúl is szeméttel fognak fűteni.

Az sokkal nagyobb probléma, mint a kerti égetés.


Amikor minden fa és szőlő meg van metszve, a legvégén szoktam eltüzelni mindent.

Fentről meggyújtom, hatalmas lánggal, szinte füst nélkül elég.


Nézzen meg valaki egy vegyestüzelésű kéményt!

Egész nap ontja magából a füstöt őaztől tavaszig, mert az emberek legalább 90 százaléka nem tud fűteni.


Vegyek egy ágdarálót?

1-200 ezer minimum.

De nem is ez a lényeg, hanem a legyártásával sokkal több károsanyag került a levegőbe, mint amennyit én ág égetéssel 100 év alatt megtermelek.


Elszállítják, ha összekötözve kihordom az utcára. Ez is jó vicc.

Kössön valaki össze nyesedéket!

Az elszállító jármű is bőven okádja magából a gázolajfüstöt.


Az tény, hogy aki (nedves) falevelet éget, az nagyon szennyező. Azt büntessék is meg!

De az ágak normálisan, szinte füst nélkül elégnek.


Sötétzöldeknél csak a sötétzöld politikusok rosszabbak.


EU-ban rengeteg vegyszert betiltottak, folyamatosan korlátoznak minden ilyen jellegű dolgot.

Közben Ukrajnából hozzák be a gabonát. Abból az Ukrajnából, ahol mindent lehet. Olyan szereket fújnak, amit itt ezer éve megtiltottak.

Az állatokat meg Dél-Amerikából.


Vicc az egész. Azt hiszik, hogy ez a félmilliárd ember menti meg a Földet. Másik 7,5 milliárd meg sz@rik mindenre.

2020. okt. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
A házi komposztban sajnos nem pusztulnak el a korokozók.Sőt a komposztált gyommagok is remekül kinőnek.
2020. okt. 27. 21:47
 16/35 anonim ***** válasza:
Mi évente egyszer a szomszédunkkal közösen szoktunk egy konténert fizetni. Pedig kályha is, komposzt is van a nem is túl nagy hétvégi telken, még a tengerimalacok is besegítenek :D de tényleg annyi termelődik, a gyümölcsfák, a szőlő, a folyton irtandó növendék fák és borostyán és miegymás gyomok, hogy azzal nem lehet mit csinálni, hiába kupacoljuk, és valahogy annyira sosem szárad ki, csak az is elkezd gazosodni.
2020. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

14. Maximálisan egyetértek, teljesen igazad van

Hozzáteszem, hogy nekem az szólt be, akinek a gyerekei passzív dohányosok szüleik mellett és egy olyan, aki gumival fűt.

Én is azt mondtam, hogy a nedves avar égetését büntessék is meg. Az avar az csak jót tesz a talajnak, áttelelnek benne a hasznos rovarok. De ágakat, vesszőket mindig is eltüzelték.

A cigányokat meg hagyjuk. Az ilyen népnevelő zöldeknek fogalmuk sincs hogy élnek ezek az ősemberek. Az ő füstjük nem a zöldek pofájába fog beleszállni sajnos.

2020. okt. 28. 10:59
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

A baktériumok és vírusok meg a gyommagvak is elpusztulnak a komposzthalom belsejében. Ami a halom külsejére kerül, az nem, és a kártevők sem.

Nálam 2 kertben évente 6-8 m3 gally keletkezik. Mivel zöldhulladék-szállítás nincs (közepes falu), ezért égetni kell. Ha lenne is szállítás, megnézném azt, aki egymagában egy hétvége alatt egy köteg spárgával szállítható formába tudna kötegelni ennyi gallyat (mert ömlesztve nem szokták elvinni máshol sem), és ki tudná hordani az utcára 100 m-ről.

A lágyszárúakat komposztálom, de a gallyakhoz vennem kellene egy rendes aprítót, amibe nem csak az egyenesre formázott gallyakat lehet egyenként beledugni, mert az ilyenekkel kétheti zúgás és áram/benzinfelhasználás lenne a ledarálás. Egy rendes benzines aprító, amivel fele idő alatt le tudnám aprítani, mint amennyi idő alatt elég a gally, az pedig félmillió Ft-nál kezdődik. És a szomszédok a benzinfüst mellett hallgathatnák az aprítómat. Mondjuk, a benzin ára bejönne abból, hogy utána a házban tüzelném el az aprítékot, nem a kertben.

Én nem tudok túl sokat várni metszés után, mert az égetésre alkalmas üres helyre megy a vetemény, de mikor rendesen begyulladnak a gallyak, onnantól már alig füstöl a tűz. Ködös időben tudna idegesítő lenni, mert olyankor nem száll el felfelé a füst, hanem megül a házak közt.

2020. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

18

Ez pontosan így van, de sajnos ezt hiába magyarázod egy roggyant agyú halványzöldnek. Nekem sincs ágaprítóm, a villanyost meg tudnám venni, de úgy tudom, hogy az nulla hatásfokú.A benzines hangja és ára meg rémisztő. Én a lombszívó hangjától is ideges leszek. Sajnos Bp-en és a környékén már idén sem lehetett égetni, agyalágyult szomszédok jelentgetik egymást.

Ennyit értek el ezzel az egésszel. Miközben továbbra is felaprított bútorral tüzelnek a kertes házakbnan.

2020. okt. 28. 13:32
 20/35 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel azokat a jegyzőnél, akik szeméttel fűtenek!
2020. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!