Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédtól mennyit kellek...

A szomszédtól mennyit kellek elhagyni hogy szölöt ültethessek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
megfogalmaznád érthetően???
2020. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
de tényleg, mi van?
2020. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell kötekedni, ez teljeséggel érthető, mégha hagy kívánnivalót maga után.


Kérdezd meg a polgármesteri hivatalban, az a biztos!

2020. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kellek elhagyni??

A kerítéstől számított távolságot gondolod?

A saját kertedben azt ültetsz, amit akarsz (kivéve a parlagfüvet és a közös kerítésre felkúszó növényzetet), feltéve, hogy rendesen gondozod!

2020. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
A kerítéstől számított 0.5 m-re lehet, természetesen a feléje növekvő hajtásokat le kell vágni ill. felkötözni.
2020. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, minden rendelet fenn van a polgármesteri hivatal honlapján, ott keresd elő, és olvasd el!
2020. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Országos szabályozást eltörölték, így az önkormányzati a döntő. Polgármesteri hivatalt kell megkérdezni. Hozzáteszem én is megkérdeztem és azt mondták hogy fogalmuk sincs.
2020. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van, országos érvényű jogszabályban ez nem szerepel, a helyi rendelet a mérvadó. Ha van. Egyre több helyen beleveszik a HÉSZ-be, de még most is legfeljebb a települések felénél van benne. És ahol benne van, ott is nagyon nagy különbségek fordulna elő, pl. diófa esetén is 2 és 9 m közt változik.

Első lépés, hogy megnézed a neten. Ha nincs fent a HÉSZ, akkor megkérdezed a polgármesteri hivatalban. (Jegyző az illetékes.)

Szőlő esetén általában az "1,5 m-nél magasabb sövény" kategória játszik, ami 2 m körül szokott lenni, de ez is változó. Ha nincs semmi helyi szabály nálatok, akkor meg úgy csináld, hogy a kerítés felőli oldalon is el tudj járni a permetezővel, akkor nem köt bele a szomszéd. Ez szerintem olyan 1,5-2 méter.

2020. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
1.2 méter lehalább hagynék. Nem a szomszéd miatt hanem nert ott el kell menni permetezővel is
2020. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, amit az előttem szóló!

Akár permetezés, akár metszés, akár szüret miatt - jó ha el tudsz menni a kerítés és a kordon között úgy, hogy ne oldalazni kelljen a szűk helyen...

2020. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!