Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy új telket, a régit...

Vettem egy új telket, a régit eladtam, gyümölcsfa csemetéimet átehet ültetni januárban?

Figyelt kérdés
Január végén lesz a birtokba adás, a tulaj beleegyezett hogy ami akarok vigyek csemetét.
2020. dec. 24. 18:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
1 m-esek?? Már akkor 1,5-2 m-esek szoktak lenni a suhángok, amikor árulják. Vagy 1 m-re vágtad vissza, és egyáltalán nem nőttek semmit? Egy éve ültetted? Mert akkor minden gond nélkül át lehet ültetni, nem sok gyökere van még. Csak ahogy írták, ne legyen 0 fok alatt a levegő, és ne legyen átfagyva a föld, és márciusban erősen vágd vissza őket. Meg az is tényleg valós dolog, hogy ilyen ragacsos sárban ásni nem egy leányálom. A gyökerekre földet tölteni se egyszerű, előbb ki kell bányásznod annyi porhanyósnak/lazának mondható földet az ültetési hely közeléből, ami szépen odasimul a gyökerekhez, ha jól beiszapolod. Darabos földet nem jó odatenni, nyáron kiszáradhatnak miatta a fák.
2020. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tavasszal ültettem őket és nem konténeresek. Tudom ősszel kell ültetni, de igy jött ki
2020. dec. 26. 16:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Azok simán megfogják, ha átülteted, és sikerül jól végezni. Csak persze, nagy munka ilyen időben. Akár már idén nekifoghatsz, amikor nem fagy.
2020. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen már most, amíg nincs fagy
2020. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!