Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes vettni ha van kb...

Mit érdemes vettni ha van kb 600-700 négyzetméteres űres telekrészem?

Figyelt kérdés
Van egy 1600 m2-es telkem, amin nyáron kész lesz a ház is (140m2). Kb megakatom felezni, ház felőli felét fűvesíteni parkosítani szeretném, hátsó részbe tyúkoknak akarok helyet biztosítani és egy ksi vetteményest létrehozni, kert egyik felére pedog gyümölcsfákat gondoltam. Viszont még így is marad vagy 600 m2 területem (ha nem több) teljesen kihasznalatlanúl, mit bírok ültetni bele úgy hogy ne kelljen vele sokat vesződjek (öntözés, gazalás) ?? Nem baj ha néha foglalkozni kell vele csak azért túl sok idő sem szánnék rá.
2021. jan. 6. 07:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát, amiket felsoroltal, sokkal több idő, mint a kaszálás.

A krumplit kapálni, tölteni kell, a bogár ellen meg akar hetente permetezni, mert képesek 2-3 nap alatt lezabalni, ha nem figyelsz. És vízigényes.


A répából nem fogy sok, abból nem érdemes sokat ültetni.


A kukoricát is minimum 3-4-szer meg kell kapálni, mert különben a gyom győz. És rengeteg betegsége, kártevője van.


Én mindhármat próbáltam.


A növénytermesztés sok munkát igényel, és öntözés nélkül főleg nem fog működni.

2021. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi régebben mindent öntözés nélkül termeltünk, mert a telken nem volt víz. Kötött talajban a legtöbb évben így is tűrhető termés volt, de természetesen vízzel minden jobb. Hagymaféléket most is öntözés nélkül termelek eladásra.

De a gazt kaszálni havonta 3 óra, hát ennyi munkával nem termelsz meg semmit.

Viszont ahogy írtam, ha megtanulod hozzáértőtől az alapokat, és hajlandó vagy dolgozni meg költeni rá évi pár ezrest, akkor heti egy délelőtt mindent meg tudsz termelni a családnak.

2021. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ok kösz meglátjuk mepróbálom akkarok vele foglalkozni :)
2021. jan. 10. 18:58
 14/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2021. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!