Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borostyán fásdugványozása...

Borostyán fásdugványozása mikor ajánlott? Tavasszal vagy ősszel jobb az esélye az eredésre?

Figyelt kérdés

Tereprendezés miatt el kell bontanunk egy nagyon randa zöld drótkerítést, amit anno befuttattam borostyánnal. A drótháló kuka, de a rajta lévő, léggyökeres indákat szeretném megmenteni. Azt vágom, h 20-25cm hosszú darabokra vágva kell eldugványozni, na, de mikor? Fagyok után, tavasszal, vagy ősszel jobbak az esélyei?

Illetve cserében erősödjenek-gyökeresedjenek, vagy mehet rögtön szabad földbe, a végleges helyére? (Anno a komposztból túrtam ki ismerősnél, szép gyökere volt, amikor elhoztam, nem én gyökereztettem)



2021. jan. 16. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármikor dugványozhatod, de valójában nagyon lassan ereszt gyökeret. Én sárga foltos levelűt dugványoztam és 1 év kellett, míg begyökeresedett.
2021. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A töveket nem tudod átültetni? Vagy kevés? Az ilyen befuttatott kerítések alján százával szoktak lenni legyökeresedett hajtások.

Gyökereztetni amúgy tavasszal jó, még kihajtás előtt. Télen, a hideg földben nem nőnek gyökerek. Még ha túl is éli a hajtás, de nem tesz neki jót, hogy ott senyved hónapokig gyökér nélkül.

Lehet egyből a végleges helyre dugványozni. Az öntözésre oda kell figyelni. Nem naponta, csak ha már a talaj mélyebb része is szikkad.

2021. jan. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettő tő. S nagyon nagy, hosszú hatásokkal, tehát muszáj lesz vissza is vágnom, h az eredeti tövek túlélték az átültetést.
2021. jan. 17. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ültessed el így és a hosszú hajtások is legyenek a föld alatt.

Hamarosan gyökeret eresztenek, akkor szétvághatod és szét is ültetheted őket.

De majd csak ha már jó idő lesz.

2021. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Ha egyszer beindulnak, akkor meg az lesz majd a gondod, hogy hogyan tartsad kordában.
2021. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, azt megteheted, hogy meghagysz 1-2 hosszú hajtást tövenként, amiket lefektetsz a földre, és 20-30 centinként teszel rá egy kupac földet, esetleg ha nem akarnak lent maradni a földön fekve, akkor a kupacok némelyikére raksz egy féltéglát. Ha nyáron néha megöntözöd, akkor egy év alatt szépen kihajtanak a szabadon lévő részek, a földben lévők meg legyökeresednek. Aztán vagy így hagyod, vagy jövő tavasszal szétdarabolod és szétülteted.
2021. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!