Kezdőoldal » Otthon » Kert » 867 négyzetméter elég élettere...

867 négyzetméter elég életteret ad?

Figyelt kérdés

Találtunk jó áron egy nagyon szimpatikus telket, 30%os beépíthetőséggel, új parcellázású, a környéken új családi házak épülnek.

867 négyzetméter területű.

Pontosan még nem tudom mekkora alapterületű lesz a házunk, nagyon az elején járunk mindennek. Három kicsi gyermekünk és egy kutyánk van. Amit a kertbe szeretnék: fedett gépkocsi beálló egy autónak (garázst nem tervezünk), tágas terasz grillezni, pihenni, sok füves terület játszani, ezen homokozó, trambulin, csúszda. Ezen kívül nagyon szeretnék néhány gyümölcsfát és egy kisebb veteményeskertet.


2021. febr. 15. 02:55
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hali!


Én egy 3000m2-es udvarban nőttem fel, majd lakásban laktam albérletben, most saját házunk van párommal, 800m2-es telken.


Az elején meg voltam győződve, hogy ez nekem bőven elegendő lesz.

Nem, nem az. 3000 azért nem kellene, de mi is kb olyan dolgokat szeretnénk amit ti, és így már kezd elég szűkös lenni. Most utólag inkább 1200m2 körüli telket vennénk.

2021. febr. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
***ja igen, szintén új parcellázású, tele új házakkal, és ez is zavaró, túl közel vannak egymáshoz a házak, elég "nyomasztó" lakóparkos érzés. Tudom, vannak 300 meg 400 m2-es telkek is, na az meg kész röhej :)
2021. febr. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nagyon kicsi. Nekem is 900 m2 a telkem és semmi sem fér el rajta.
2021. febr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 800 nm a telek, van rajta egy 110 nm-es ház terasszal, egy kocsibeálló elől a ház mellett, egy 100 nm-es veteményeskert, egy 15 nm-es kis ház meg egy kerti tó és még maradt így is elegendő zöld felület bográcsozni vagy játszani a gyerekeknek.


Nem tudom, másnak mi "nem fér el".

2021. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy tisztességes, szép udvar lehet, nem hatalmas, de tökéletes egy családnak.
2021. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Beleférhet. A gyerekeknek a trambulin, homokozó és a csúszda, az kb. 5-6 évig tartja fenn az érdeklődésüket, Ti meg ha építkeztek, kb. ennyi idő alatt juttok el oda, hogy minden megvan, amit szerettetek volna. Szóval ezzel gyak. nem kell számolni, mert mire veteményessel is tudsz foglalkozni, addigra a gyerekeknek erre a játszóeszközökre már nem lesz igénye! Kertesházas környezet, elkezdődik az iskolába járás, merem feltételezni lesznek majd szomszéd gyerekek, akik osztálytársak lesznek, összejárnak majd, bővül az életterük! Bár régen, mikor én voltam gyerek úgy volt, hogy itt ez az iskola a közelben, egyértelmű, hogy oda megy a gyerek, ma már úgy van, hogy válogatnak a szülők, hogy hol volna a legjobb helyen, de az volt a jó, mikor az utcában lakó gyerekekkel egy iskolába jártál, mert délután/hétvégén is összejártatok.

Ahol mindez valóban kényelmesen elfér, az viszont 1500m2 környékén van!

2021. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Senki nem beszél a telek méreteiről, főleg a szélességéről. Itt majdnem mindenkinek 14 méter széles a telke, tehát igencsak be van határolva az oldalirányú terjeszkedés..van akinek 20 méter széles, az már kényelmes, még kocsibelót is építhatatt a ház mellé.


Szóval ha 20x40-es(saccperkábé) az jó, de a 14-15 méter széles, az sok konfliktust eredményez, még palánk oldalkerítés esetén is(kell, mert a kutya minden szomszédot megugat, pláne a vasárnapi vendégeket) aztán a gyerekeket a labdajátéról is le kell szoktatni, mert a labda pattog..


A nyolcszáz valahány négyzetméter nem rossz, csak nem ilyen mozgásigényes családnak..

A leylandi tujákat ne a kerítés mellé ültesd, hanem legalább három méterrel beljebb. Pár év, és óriásiak lesznek.

Ilyen helyen még arra is ügyelni kell, hogy ne valami zörgős-zakatolós dízel autód legyen, mert a reggeli beindítás csúnya káromkodással fog járni...stb...stb..


Az egyik fiam 2000 nm es telken lakik, még ott sem lehet bármit csinálni.(pedig faluszéle)...csak sok a pihenni vágyó gyüttment pesti..

2021. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 1300 m2-es a kert és udvar, ebből a ház 100 m2.

Bőven elég lenne a fele is, de a 800 lenne a tökéletes.

Persze nem mindegy a formája. Ha szép arányos, akkor jó, ha keskeny és hosszú, akkor még sok is.

2021. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 1300 m2 a telek 20 m széles utca fronttal. 90 m2 a ház. Ez a telek a település közepén mindenhez közel, de a "fő" útra néz a ház.

Az épülő ház 95 m2 lesz, 660 m2-es telken aminek 20 m az utca frontja.

Ugyan az a település szinte ugyan oda építkezek csak egy utcával beljebb, egy zsák utcába. :) Mert nincs átmenő forgalom, összesen 4 ház van az utcába, és semmi sincs messzebb mint korábban. Viszont zaj a nullához közelít. :))

Amiatt lett ekkora, mert a mostaniból kiindulva a fele is elegendő volt számomra. Az első kb 600 m2-t használom, a telek másik felére meg akkor megyek mikor a füvet nyírom... "nagyon" élvezem.

Így nekem ez az ideális méret. Ami érdekes, hogy a kutya is akkor megy csak hátra mikor én meg a fűnyíró. Tehát egy magyar vizslának is elegendő lesz a 660 m2. Sőt lehet fel se tűnik neki a méret különbség. Inkább az lesz a baja, hogy nem tud 10 percenként valakit megugatni.

2021. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hidd el eleget.
2021. márc. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!