Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikorra fognak lentebb menni...

Mikorra fognak lentebb menni a telek árak várhatólag?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki sem látnok, viszont érdekelne a reális vélemény. Szeretnék venni magamnak egy telket, amire később majd építkezhetek. Egy 2000nm-es telek jelenleg a városunktól 15km-rel arrébb 2.5 millió forint. Városban meg a 600nm-es telkek kerülnek 4.5-5 millió forintba...

Igazából engem nem zavar, hogy a várostól nem messze vannak jó telkek viszonylag reális áron, de azért jó lenne tudni, hogy mikorra mennek lentebb az árak :D



2021. febr. 15. 09:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hogy tud elfogyni a telek? Fogy a magyar. Mindenki panelba akar lakni, mert a fűnyírást se tudják megcsinálni. Panel előtt van egy kis zöld és 100 emberből egy se képes levágni
2021. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 mivel panel gyerek voltam, ezért ki akarok már törni innen. Családban akinek nagy telke volt/van mindig is kint voltam ültettem stb. A panelban is folyamatosan nevelek fákat. Jelenleg narancs, mandarin, avokádó stb fáimat magról nevelgettem ki:D plusz szeretnék a későbbiekben önfenntartó lenni tyúkokkal stbvel. Tudom mennyi kínnal járnak, viszont nekem ez egyfajta kikapcsolódás:)
2021. febr. 16. 12:05
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán érdemes csökkenésre várni. Viszont építkezés szempontból nagyon fontos, hogy jó helyen legyen a telek. Inkább kerüljön többe a telek, de vissza fogja hozni az árát.

Nálunk 20 milla körül mennek az építési telkek. De abszolút eladhato később is és ha ház lesz rajta is jól tartja az árát nagyon, nem tudsz belebukni.

Ahol nagyon olcsó a telek, ott lehet, hogy építkezel rá és soha nem fogod tudni eladni annyiért, amennyit költöttél rá.

Persze nem ezzel a tudattal épít az ember. De nem lehet tudni mit hoz a jövő.

Érdemes jó helyen venni, nem fogod később megbanni, hogy sokat ér.

Én nagyon a vétellel nem várnék, évek óta csak emelkednek az árak.

2021. márc. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#13 köszönöm szépen a választ!:)

Csak ugye az a gond, hogy 20 évesen nincs felesleges 20 millió forintom nekem se és a szüleim se tudnának belepótolni:D Azért is szeretnék nagy telket, hogy tudjak rajta gazdálkodni. Lehet várok még a vétellel egy évet, viszont nem szeretnék ilyen 600-700nm-es kertet

2021. márc. 4. 08:16
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem a 2.5-5 milliós forintos telek a drága, hanem az építkezés, amibe 30 millió alatt jobb bele sem fogni. Szerintem idővel a magas építkezés árak miatt vissza fog esni az építési telkek iránti kereslet. Már most is tudok több, régóta (drágán) hirdetett telket, még érdeklődő sem nagyon van rájuk.

Ezért is találják ki sokan, hogy majd vesznek rá olcsó mobilházat, amíg meg nem néznek egyet élőben belülről, mert utána azonnal elvetik ezt az ötletet.

De ha csak gazdálkodásra kell a telek és nem állandó ottlakásra (főleg nem téli tartózkodásra), akkor reális egy ilyen kombináció. Erre a célra jó egy zártkert is, az még olcsóbb. Kezdetnek jó.

2021. máj. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 köszi a választ!

Amióta feltettem a kérdést kb 2 millióval ugrottak fentebb az árak sajnos. Jelenleg most az az álláspontunk, hogy veszünk valami bokorban egy telket. Laknak az utcában kb 15en és teljes nyugalom van. Várostól 10perc beérni és ott egy <3000nm-es telek annyi, mint itt városban egy 500nm-es😅

2021. máj. 4. 08:17
 17/18 anonim ***** válasza:

Mivel a hirdetési árakat egy program ajánlja fel a hirdetőnek ami úgy működik, hogy az előzőtől mindig drágább legyen.

Semmi piaci alapja nincs, viszont így egyszerűbb a hirdetőket rávenni a minél több ideig tartó hirdetésre ami sok pénz.

2021. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk tényleg furcsa, ha egy 4.5-5 milliót érő telek idén, pár hónap alatt 2 millióval drágább lett. Főleg ugye keleten.

Itt biztos, hogy nem az áremelkedés van a háttérben, hanem valami más.

Többek között lehet, hogy csak simán volt egy-két érdeklődő és ezen felbátorodva a hirdető megemelte az árat. Sok ilyen van. Aztán ha megint nem lesz érdeklődő, ismét csökken az ár.


Hasonló árakon más keleti kisvárosok is hirdetnek eladó belterületi telkeket és még úgy is eladatlanok már régóta.


De lehet benne az is, amit a 17-es írt és az ingatlanértékesítő weboldal szórakázik, azoknál megszokott, hogy olyan átlagárakat mutatnak egy környékre, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal. Tehát sokkal magasabbat, mint a valós árak a környéken. Ilyen a jó öreg ingatlan-com is. Állítólag a környékbeli átlagárakat mutatja, de biztos, hogy azokhoz is hozzáad még vagy 10-20%-ot a rendszer. Az eladókat viszont ez nem érdekli, ők azon a piaci árnál jóval magasabb áron fogják meghirdetni, amit a hirdetőoldal mutat a környékükre. Ez sem az eladónak, sem a vevőnek nem jó.

2021. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!