Kezdőoldal » Otthon » Kert » Petúniát, metélőhagymát,...

Petúniát, metélőhagymát, metélőpetrezselymet is kell pikírozni, vagyis ritkítani, vagy lehet egy cserépben több palánta is belőlük, ahogy beszórtam maggal és kikelt?

Figyelt kérdés

A petúniát lehet, hogy igen, úgy tippelem, de a snidling annyira szálas, hogy szerintem azt bőven kell vetni, vagy nem?

Eddig csak palántákat vettem ezekből és nincs semmi info róluk.



2021. febr. 20. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A pikírozás meg a ritkítás két különböző dolog. A pikírozáskor a kiszedett növényeket szétülteted, a ritkításnál meg elhajítod.

Lehet mindent pikírozni, de ilyen házi nevelésnél nem érdemes. Olyan sok magot kapsz, hogy nyugodtan kidobálhatod a felesleget, mert kb. százszor annyi fog kikelni, mint amennyire szükséged lesz (ha a teljes csomagot felhasználod).

Snidlingnél mondjuk eleve annyi magot és olyan sűrűre szórsz, amennyire szükséged van, mert az 100% körül csírázik.

Feltételezem, hogy a metélőpetrezselymet is meg a petúniát is erkélyen akarod nevelni. Különben a petrezselymet helybe érdemes vetni a kertbe (vagy erkélyládába), a petúniát meg sehogy nem érdemes, mert meleg lakásban nem tudod nevelni, amikor pedig már kintre is lehet, akkor meg már nagyon késői lesz.

2021. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!