Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell gondozni a levendulá...

Hogy kell gondozni a levendulát? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már nem tudom hanyadik (sokadik) levendulámat vásárolom.

Kiültetem a kertbe, 1 hónapig szép, aztán elszárad a közepe teljesen.

Az ágak tetején vannak zöld levelek és virágzik is, te teljesen fel van kopva mindegyik.


Már néztem videót is a metszésről, egyszerűen nem marad meg. Sziklakertben van, virágföldben, félárnyékos helyen.


Amikor meg sétálok valahol, gyönyörű levendulákat látok az utcán amit nem gondoznak és nincsenek is elszáradva.

Nem értem mit csinálok rosszul.


2021. febr. 26. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A levendula szereti a napot, én nem raknám félárnyékos helyre. Anyukámnak a kert kellős közepén van, ahol egész nap tűzi a nap, gyönyörű.
2021. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Próbálj piacon venni bácsiktól-néniktől "parasztlevendulát". amit tavasszal kiásnak, és tőosztással szaporítanak. Az tuti életképes!
2021. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm. Akkor többet veszek és az egyiket kirakom a napra, aztán meglátjuk melyik bírja.
2021. febr. 26. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Félárnyékban is megél, de az biztos, hogy a tűző nap a jobb.

A leírt tünetek alapján kiszáradásra tippelek. Ha nem vágod vissza negyedére a lombozatot ültetéskor - ami jobb lenne -, akkor gyakran kell öntözni, akár naponta is egy egész keveset, ha úgy igényli. Mert bár a levendula a viszonylag száraz tartást kedveli, de a földlabdából a gyökerek esetleg teljesen kikapják a vizet fél nap alatt, miközben 10 centire még bőven van nedvesség. Ezért jó az erős visszavágás, hogy csak annyit vigyenek el a levelek a földlabdából, amennyi oldalról meg lentről pótlódni tud.

De ha életben maradt a tavalyi, akkor most visszavágod, és szépen bebokrosodik, minden hajcihő nélkül.

Még egy dolog, mit jelent, hogy sziklakert? Rendes sziklakert, vagy ilyen sitthalomnak kinéző dolog, hogy a föld tetejére rátettél pár oda nem való követ? Mert ha rendes sziklakert, sóderes földdel, akkor a túlzott kiszáradáson túl még a sóder is lehet nagyon meszes, ami már a levendulának is túl sok.

2021. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam évekig, mint te. Majd meguntam, és a profiktól rendeltem egyenes Tihanyból. Mind megmaradt, gyönyörű.

A termelő végtelenül kedves, minden fontos információ le van írva,amit a levenduláról tudni kell.

2021. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!