Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültethetem ki a kertbe...

Mikor ültethetem ki a kertbe a levendula palántákat?

Figyelt kérdés

Tegnap vásároltam őket kb. 5-6 centiméter magas a növény. Tejfölös dobozokban vannak.


Mikor ültethetem ki őket?


Az időjárás jelentés szerint jövő heten még lesz kb. Két éjszaka, amikor -1 fok lesz.


2021. márc. 12. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:

5-6 cm?? Magról? Pénzért? Hol árulnak ilyet?

Egyelőre szerintem még nem kell kiültetni, mert ezek valószínűleg valami meleg üvegházban voltak, ahol növekedésnek indultak, és nincsenek felkészülve a fagyokra.

De valami védett, napos sarokban kint tartsd őket, egyrészt, hogy ne menjenek tönkre bent, másrészt meg hogy akklimatizálódjanak. Ha fagy jön, akkor éjszakára vidd őket hűvös helyre. Április közepe táján meg mehetnek a végleges helyükre, akkorra már ki fogják bírni, ha netán lesz pár fok fagy.

Ha ilyen házi gyártmány netán, és kint teleltek, akkor máris lehet kiültetni. Egy mélyedésbe ültesd, hogy ha nagyobbak lesznek, és vízszintesre húzod a talajt, akkor 6-8 cm-rel mélyebben legyenek, mint most, így védettebb lesz a gyökerük.

2021. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, üvegházi lehet. Nagyáruházas vásárlás, szóval tömegtermelésből származik.


Amúgy alábecsültem, nem 5-6cm, inkább 10-12 cm, elég erős szárakkal.

2021. márc. 12. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az ősszel vettem ekkorákat a kirakodó vásárban,...ki is ültettem őket,úgy hogy kint teleltek szabad földben.

Francia fajta az enyém...

2021. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb május, addig atultetnem inkább csak, de amúgy eljuthatnanak az emberek oda hogy nem obiba meg Tescoba kell venni növényeket, hanem piacon, mert olcsóbb és jobb
2021. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4: Köszi!


A piacos résszel nem értek egyet. 300 Forintért vettem most a nagyon szép palántát nagyáruházban, a piacon minimum 500 Forintért szerették volna az elég csúnyákat rám sózni.

Szívesen vennék magyar kistermelőtől, idős nénitől a piacon, ha jobb ajánlatot és szebb terméket kapok, mint a nagyáruházban.

2021. márc. 14. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat nem egy piacon kell szétnézni, meg mást is lehet ott venni és akkor nem potyara megy ki az ember:)

Plusz lehet hogy te azt gondolod hogy jo vétel, de ha nem csak erősebbet hanem nagyobb cserepbe is kapod ami tartos mutragyas akkor az aruhazas már a közelébe sincs

2021. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!