Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bambuszoknak, ha hagyom nőni...

Bambuszoknak, ha hagyom nőni magasra, mennyi föld szükséges?

Figyelt kérdés
Hogy tudjon kapaszkodni és ne fagyjon ki? Mélységre kb. mekkora igényük van, ill. mekkora az a mennyiség ami nem fagy át?
2021. márc. 22. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertbe teszed, "sáncold" körbe a gyökereket, mert még a postaládádból és a fecskefészekből is kinő.

Szinte kiirthatatlan, de legalábbis embert próbáló feladat.

2021. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Kapaszkodni? A bambusz nem kapaszkodik, mert nem futónövény.
2021. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 ne kössünk már bele a fogalmakba, úgy értettem, hogy a gyökerének (rizóma, amije terülős, nem mint a fáké) mennyi föld kell, hogy ne érje fagy, és ne boruljon ki belőle, esetleges szélvihar (meg úgy általában) esetén... Szerintem egyértelmű voltam, de köszi azért.
2021. márc. 22. 13:52
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt látom, képen ennyikében is megél:


[link]


De szerintem ez tuti szanaszét fagy télen, és még a dézsát is szétnyomja.


Olcsón jobbat nem tudok, mint ezt a megoldást:


[link]


Néhány zsalukövet lehetne venni, mondjuk két sor magasságban, abba ültetni el, lenne kb. 4 m3 föld amiben éldegélhetnének, néha utánpótolva a tápanyagot.


3.5-4 méter magas növényre lenne szükségem kifejlett korára.

2021. márc. 23. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tervben van a bambusz (de földbe ültetném). Én a helyedben abból indulnék ki, hogy milyen mélyre kellene ásni a gyökércsapdát, ha földbe ültetnéd (kb. 70 cm-re emlékszem). Szóval én kb ilyen magasságú dézsában/magas ágyásban/stb. gondolkoznék.
2021. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!