Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen láncfürészt vegyek évi...

Milyen láncfürészt vegyek évi 20köb fa darabolásához?

Figyelt kérdés
Oleomac gsh510 hogy birná? A keret max 120ezer

2021. ápr. 14. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha csak fát aprítani kell akkor felesleges a benzines, csak magadat szívatod vele. Ma már csak ott van értelme ahol nincs villanyáram (erdészetben ez persze gyakran előforduló jelenség), de ha a garázsod előtt a fali aljzattól 5 méterre fűrészelnél akkor egy elektromos Makita vagy hasonszőrű jószág sokkal kényelmesebb. Eleve könnyebb, nem rázza szét az ízületeidet, ergonomikusabb, gyorsabban dolgozik.
2021. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Aha, 20 köbméter fát villanyos fűrésszel darabolj fel te :))

Nekünk Stihl MS211 van, elsősorban tüzifa darabolás a feladata, azt úgy vágja, mint a kés a vajat. Meg évente kivágunk vele 2-3 gyümölcsfát, erre tökéletes. Sokan panaszolnak rá, hogy nem bírja a strapát, hát ez nem is arravaló. De 5 köbmétert vágtam már fel vele nyáron egyhuzamban, épp nagyon gyors tankolás volt csak a szünet neki. Zokszó nelkül bírja.

2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 450-s Husim van,bátran ajánlanám...de nem fér bele a 120-s keretbe.
2021. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Aha, 20 köbméter fát villanyos fűrésszel darabolj fel te :))"

Évente 20 köbmétert akar, gondolom az a durván fél éves fűtésszezonra egyenletesen van elosztva. Az akkor havonta másfél köbméter, az bőven megoldható egy elektromossal. Maga a vágás része valóban kicsit körülményesebb, de ilyen kis mennyiségnél azt "megspórolod" a karbantartáson, tankoláson, üzemeanyag keverésen, egyszerűbb tároláson stb.. Ekkora mennyiséghez indokolatlan a benzines.

2021. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaa hogy minden héten kell kínlódj vele, az indokolt. Értem.
2021. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csak a fának az az optimális, ha felhasogatva szárad 2 évig, nem az, ha fűtés előtt 2 héttel vágod össze."

És akkor nem lehet kéthetente annyit felvágni, amennyit elhasznált, és berakni a 2 éves készlet végére? Kötelező 2 évre előre egyben felvágni?

2021. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, mert en pl nem akarok minden héten fát vágni és hasítani. Amúgy a tankolást leszámítva semmivel sem igényesebb a benzines fűrész, mint az elektromos. Több ideig tart nekem kihúzni a hosszabbítót, mint bekeverni 5 liter benzint. 2021ben tudom, hogy az elektromos a menő, de ha életedben dolgoztál volna elektromos láncfűrésszel, akkor tudnád, hogy nem alkalmas tüzifa darabolásra, főleg ha jó vastag rönköket sikerül vásárolnod.
2021. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdésre adok választ elsőre amit kinéztél attól eggyel nagyobbat vedd meg az 560-ast vagy az Efco Mth 5600-ast. Az is bőven belefér a keretbe,súlyban nincs különbség de erőben bőven jobb!20m3 kemény tűzifát összekuglizni kábeles géppel egy rémálom lehet,melóhelyen elektromos Stihl használok ha sietni akarok állandó frászban vagyok mikor vágom el a kábelt.Egyáltalán nem arra való és nem éri meg fogyasztásban sem.Átlagos gép 10m3 akácfát 3l üzemanyagból megoldja ,egy 1800w-os gép induláskor akkorát rúg a mérőn,hogy majd kigyullad.Lassú a láncsebessége és pikó lánc képessége sem tűzifa aprításra lett méretezve. Kétségtelen,hogy meglehet csinálni azzal is de egy minőségi elektromos is szinte ott van ami az úr keret költsége.Gagyit meg elektromosból biztos nem vennék.120 ezres keretből kapsz egy használt bitang jó állapotú Ms 361.-et és az már arra való amire neked kell!!!
2021. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!