Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eper palántát meddig érdemes...

Eper palántát meddig érdemes venni balkonra? És a darazsakat nem csalja oda?

Figyelt kérdés

Piacon gondoltam venni néhány palántát erkélyre a ládákba. Fényt azt kapna bőven nem tudom, hogy bírná, mert semmi árnyék nincs arról egész délelőtt. Nem tudom, nem-e égne ki? Másik aggodalmam, hogy elelve gyakoriak a daraszak az erkélyen, az eper virágja, gyümölcse vajon mennyire érdekelné őket? Nem akarom ezzel esetleg még jobban odacsőditeni őket.

De azt sem tudom, meddig érdemes az eper ültetésbe belekezdeni? És meddig hozná a gyümölcsét? Egész nyáron teremne? Egynyári az eper vsgy évelő? Szóval minden érdekel vele kapcsolatban :)futó fajta is létezik esetleg? Nem lene rossz diszítés szempontjából sem. Esetleg milyen ehető növényt lehet még nagyon napos erkélyre ültetni?


2021. ápr. 17. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi minőséget hozó eprek egyszer leteremnek, aztán kerülgeted őket egész évben. Viszont vannak olyanok, amik nyáron is teremnek. Nézz utána a fajtaválasztásnak, mert folytontermőnek neveznek olyat is, ami nem hosszan terem, hanem csak ősszel van egy második termése, nem hosszú ideig.

Az eper nem ég ki, ha sok földben van, és kap elég vizet. Tövenként 2-3 liter föld a minimum, és pár szem epred lesz ennyiből, egy éves munkával. Tápoldatozással kell a tápanyagot pótolni.

Állítólag létezik jó minőségű futó (vagy inkább lelógó) fajta is, de inkább csalódásokról olvasni ezzel kapcsolatban.

A darazsak nem fognak rá özönleni. Ha odakerült egy-kettő, azok lehet, hogy megnézik, de különösebben nem vonzza őket.

Most már inkább csak olyat érdemes ültetni, ami nagy földdel rendelkezik. Termése mondjuk mindegyiknek lesz, csak az nem mindegy, hogy mekkora. Ilyen kis poharas már nem tud annyira megerősödni, hogy rendes nagy szemeket hozzon.

2021. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!