Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért terjedhetett el a...

Miért terjedhetett el a fűnyírás gyakorlata az udvarokon, a nem megművelt kertekben, nagy baj ha megnő a fű?

Figyelt kérdés

Nyilván ápolatlan, gondozatlan kert, udvar benyomását keltheti, ha fél méteres a fű, a bürök, a galaj, a csalán, vagy ha sziporkáznak a sárga gumipitypangok.


Tény, hogy pl a közlekedést az udvaron megnehezíti a magas fű, ám ezen némineműleg segíthetünk gyalogösvények kitaposásával. Ugyanakkor a talajtakaró magas fű, és az alattuk lévő moharéteg védelmet, búvóhelyet nyújthat bizonyos állatoknak, békáknak, esetleg kisebb madaraknak, bogaraknak (lásd Kuflik), talán kevésbé szárad ki a talaj, és még az udvar, a kert mikroklímájának is jót tehet a üdezöld növénytakaró.



2021. ápr. 24. 13:30
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

így van, és a fűnyírók sok benzint, vagy elektromos áramot fogyasztanak, ami egy nettó környezetszennyezés, az ökológiai lábnyoma óriási, nem beszélve a zajszennyezésről: az énekesmadarak nem hallják egymás hangját, de az alvó csecsemő is felriadhat a gépzenére


nekem az a gyanúm, hogy csakis amit terjedhetett el az udvarok, kertek kaszálása, hogy a magas fűben ne rejtőzhessenek orosz vagy észak-koreai kémek

2021. ápr. 24. 19:12
 12/53 anonim ***** válasza:
53%

#10: Mondjuk azok a rovarok, gombák, amik egy réti környezetben nem okoznak gondot, de a dísznövényeket, zöldséget, gyümölcsöt tönkreteszik? Hogy egyet mondjak. De ha nagyon messzire megyek, egér, ne adj isten patkány keveredik oda, az a házban is tud kárt tenni.

A pollenekről, allergiás reakciókról nem is beszélve


#11:


Mert a parlagfű mondjuk jobb, mint a fűnyíró benzinje, esetleg a megújuló energiával előállított áram?

Kémek, persze.

2021. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk a szomszéd ápolatlan "ökoszisztémájában" sajnos egerek és patkányok is tanyáznak.
2021. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
80%

"De szerintem fontos, hogy mezei virágokat ültess ezáltal egész nyáron virágzó természetes mezőt hozhatsz létre ezzel támogatva a méheket."

Láttál már mezei virágokat? Azok nem egész évben virágzanak, hanem pár hét alatt elvirágzanak, aztán elszáradnak. Egy száraz gazokkal teli kerted lesz. Ez itt nem a Brit-szigetek, nálunk kontinentális az éghajlat. Itt nem az egész nyáron zöld fű a természetes, hanem hogy a száraz nyárban leszárad minden. A kétszikű, virágzó növényekből száraz gaz lesz. A fűfélék is megérlelik a magvaikat, és a látványt az elszáradt részek uralják. Nálunk csak nyírással lehet zöldnek megtartani a füvet.

Ez lesz a virágos mezőből nyár végére:

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van a kertben egy olyan rész ahova mezei virágokat vettem és nagyjabl tavasztól őszig mindig virágzik valami most pl tele van pitypangal az egész sárga minden.

Aztán szépen lassan kezdenek nyílni a tovabbi virgok. Az utolsók szeptemberben még virágban vannak.

De nem értem, hogy jön ide az az első link egy inváziós selyemkóróról.


A többi linkelt képhez meg csak annyit fűznék hozzá hogy simán kiküszöbölhető a probléma egyszeri vagy ketszeri kaszalassal évente. A természetben sem néz ki minden legelő ilyen sárgának fontos a fű fajtaja de allatalaban nagy nyár végi aszalyok idején lesz ilyen kiszáradt.

Nekem még októberben is zöldelt. Keverhet különböző heréket meg lucernát a magkeverékbe ami kibír bármilyen szárazságot és még mellé virágzik is.

De hangsúlyozom fontos szerintem évente 1x lekaszálni.

2021. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

Itt most teljesen nyírás/kaszálás nélküli művelésről volt szó. Ezért linkeltem, hogy hogy is fog az kinézni a mi éghajlatunkon.

Az első képen a selyemkórón kívül a háttérben más elvirágzott és elszáradt kétszikűek, valamint elöregedett fű van, ha vetsz rá egy pillantást. És ezek bizony nem valami jól néznek ki. A selyemkóró semmit nem változtat a gondozatlan kinézeten.

2021. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
29%

Sokan sajnos pont hogy foggal-körömmel küzdenek, hogy ne éljen semmilyen állat a kertjükben, mert az kártevő/veszélyes/zavaró. :(

Egyébként én sem értem, mi a kertbe csináltunk egy kis kiülős részt, ott rendes pázsit van, a többi részen csak nagyjából szoktuk lenyírni hogy ne legyen dszungel, de amúgy vadvirágok nőhetnek. Vannak is sünik, madarak, mókusok, rovarok, mi szeretjük ha van élet a kertben. Engem feszélyez mikor az egész kert "steril", mindenütt golfpálya-pázsit és sarkos rend.

2021. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
22%

#17-es vagyok

Nekünk se száraz kórókkal van tele a kert, nem teljesen értem hogy jönnek ide a linkelt képek. Nő fű a virágok között, és nem egyszerre nyílnak a virágok. Jól néz ki, nem olyan pusztaság, mint a képen.

2021. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
64%
#17: Nyilván ha nem csak dísznövényed lenne a kertben, akkor máris változna a te véleményed is.
2021. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

#19

Nem csak dísznövényeim vannak. Miben változtatná ez meg a véleményem?

2021. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!