Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért terjedhetett el a...

Miért terjedhetett el a fűnyírás gyakorlata az udvarokon, a nem megművelt kertekben, nagy baj ha megnő a fű?

Figyelt kérdés

Nyilván ápolatlan, gondozatlan kert, udvar benyomását keltheti, ha fél méteres a fű, a bürök, a galaj, a csalán, vagy ha sziporkáznak a sárga gumipitypangok.


Tény, hogy pl a közlekedést az udvaron megnehezíti a magas fű, ám ezen némineműleg segíthetünk gyalogösvények kitaposásával. Ugyanakkor a talajtakaró magas fű, és az alattuk lévő moharéteg védelmet, búvóhelyet nyújthat bizonyos állatoknak, békáknak, esetleg kisebb madaraknak, bogaraknak (lásd Kuflik), talán kevésbé szárad ki a talaj, és még az udvar, a kert mikroklímájának is jót tehet a üdezöld növénytakaró.



2021. ápr. 24. 13:30
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagy képbe a Mezei virágokat is kaszálni kell mert elgazosodnak.

Úgy virágzik csak egész évben ha legalább 1x le van kaszalva hozza az új virágait.

Szóval nem kell kiforgatni senki szavait.

2021. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
65%

Ha 2 méterre van a telkemtől 2 méteres gaz, annak is átjut a magja.


Tehát ekkor is kötelezhető a tulajdonos, hogy kaszálja le.

2021. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
0%

#30

Hol? A kérdező is azt írja, hogy nem igénytelen méteres dzsumbujra gondol. Szóval honnan jött ez?

Én úgy értelmezem, hogy arra gondol, hogy nem 4 centis golfpálya pázsit van, hanem kicsit hosszabbra hagyott gyep, közte vadvirágokkal.

2021. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
75%
A kérdezőnél kimerülne annyiban a kertápolás, hogy ösvényeket tapos a gazba.
2021. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
59%

Mert a gazban veszélyes dolgok is megjelennek,mérges gombák,tüskés ilyen olyan növények, hörcsög,patkány,egér,róka, rovarokból,kullancs,darázspók,meg kitudja még mi,ez mind halálos lehet, gyerekekre meg főleg, de ami a legesleg durvább az a földidarázs, rendezetlen kertben könnyedén elkezd építeni a föld alá fészket, és mire észreveszed már akkora fészek van a föld alatt mint egy tápos zsák, és iszonyat agresszívak, ha meg rálépsz a fészekre garantáltan halott vagy,

Én még emlékszem mikor gyerek voltam, akkoriban nemhogy benzines, de villanyos fűnyíró sem volt, minden évre jutott egy ilyen eset hogy valaki rálépett 1-1 ilyenre mikor gyümölcs szezon volt. Nálunk a kertben is volt 2 fészek.


Meg volt 1x hörcsög is, az meg ha kimentél a kertbe valamelyik jrata közelébe automatikusan támadott, mondjuk az gyorsan le lett mérgezve.


Patkány az meg a mai napig van, 1 házzal arrébb nem laknak, 3m-es gaz, benne 1-2 gyümölcsfa, na onnan szó szerint rajzanak ahogy elfogy a kaja.


Mellesleg ami még eszembe jut miért nem hagyhatod meg magasra a gazt, mert ha valahol tűz van pillanatok alatt átterjed a száraz gazon, akár házról házra, régen ez se volt ritka, ezért volt szinte kötelező kaszálni.


Ezen felül a parlagfüvet KÖTELES vagy kiirtani, máskülönben bírságolnak.

2021. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
21%

#35

Köszi, ezen jót röhögtem. Mindmeghalunk a hörcsögöktől meg a pókoktól. :DDD

2021. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
72%

36-látom te láttál még vad hörcsögöt, nem feltétlen magába a harapásba döglesz bele, hanem abba amiket terjeszt.


A darázspókra meg simán lehetsz allergiás, amúgy szívesen kivinnélek a határba, meglátjuk akkor is röhögsz-e mikor végigfut a kapanyélen a hörcsög, és kézen harap, olyan mintha a 6-os vésővel átszúrnád a kezed, marha poénos, főleg hogy el is fertőződik.

2021. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
21%

#37

Darázspókjaink vannak bőven, hörcsög nincs csak pocok. (Meg nyest, róka.) Harapás esetén nyilván orvos, de ez bármilyen állatra igaz. Megfelelő oltások és a seb kezelése (fertőtlenítése).

Szerencsére nem a kőkorban élünk, hogy ha megcsíp/megharap valami akkor csak az ima maradjon.

2021. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
72%

38-as Volt munkatársamnak hörcsög harapta meg 2 ujját, először fertőtlenítették/összevarrták a sebeket, utána ahogy feketedett szépen mindig vágtak belőlük, mázlija volt az egyik ujjából csak 1 ujjperc hiányzik a másik teljes egészében, ha tovább ment volna a dolog akkor akár a csuklóját/karját is levehették volna.


A vágást kivéve semmit nem tudtak vele kezdeni ez volt 4-éve, és akár simán bele is halhatott volna, úgy ennyit erről.


Engem meg patkány harapott meg, pakoltuk a kocka bálákat fel és közben, nekem "csak" begyulladt meg 39-fokos lázam volt 3 napig, a gyógyszerek/fertőtlenítés kb semmit se ért.



De egyébként volt haláleset is a szomszédos faluban, ott simán bent a fatárolóban harapta meg a srácot a patkány(17-évest) 2-hét múlva elvitte a láz.


Szóval ne bízzál te olyan nagyon az orvostudományban, az továbbra is csak esélyt növel,ha nincs mázlid/gyenge vagy akkor annyi.

2021. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
26%

Most komolyan nem értelek utolsó válaszoló.

Soha eletemben nem láttam mezei hörcsögöt pedig nagy túrázó vagyok sokszor járok két méteres gazban es meg nem haltam bele.

Úgy adod itt élő ezt a dolgot mintha naponta halnának bele az emberek patkány harapásba. Vidéken ott él patkány ahol állatokat tartanak. Több kilométert is megtesz éjszaka szóval lehet neked csodaszép redezett angol kerted akkor is megtalálnak de éjszaka jár fél az embertől tehát nem veszélyes.

De visszafordulnék most az eredeti témához ha a kérdezőnek a néhány négyzetméteres udvarán két méteres gaz lenne sem vonazna oda a patkányokat meg a hörcsögöket. Mivel mind két állat a mezőgazdasághoz kötődik.

Szóval ne dramazd túl. Te látszol olyannak aki életében nem járt kaszálatlan területen...

2021. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!