Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért terjedhetett el a...

Miért terjedhetett el a fűnyírás gyakorlata az udvarokon, a nem megművelt kertekben, nagy baj ha megnő a fű?

Figyelt kérdés

Nyilván ápolatlan, gondozatlan kert, udvar benyomását keltheti, ha fél méteres a fű, a bürök, a galaj, a csalán, vagy ha sziporkáznak a sárga gumipitypangok.


Tény, hogy pl a közlekedést az udvaron megnehezíti a magas fű, ám ezen némineműleg segíthetünk gyalogösvények kitaposásával. Ugyanakkor a talajtakaró magas fű, és az alattuk lévő moharéteg védelmet, búvóhelyet nyújthat bizonyos állatoknak, békáknak, esetleg kisebb madaraknak, bogaraknak (lásd Kuflik), talán kevésbé szárad ki a talaj, és még az udvar, a kert mikroklímájának is jót tehet a üdezöld növénytakaró.



2021. ápr. 24. 13:30
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan nem értelek utolsó válaszoló."


Mit nem értesz? Teljesen érthetően,magyarul leírtam mi a helyzet ezekkel a jószágokkal a valóságban.


"Soha eletemben nem láttam mezei hörcsögöt pedig nagy túrázó vagyok sokszor járok két méteres gazban es meg nem haltam bele."


Eltudnálak vinni olyan helyre ahol elég gyorsan más lenne a helyzet, pedig semmi extra nincs az említett állatokon kívül. De értem te mint túrázó, te vagy a mindent tudó, de aki ilyen helyeken jár/dolgozik mint én van hogy hónapokig nap mint nap az nem, érdekes...


"Úgy adod itt élő ezt a dolgot mintha naponta halnának bele az emberek patkány harapásba."


Ha országosan vesszük túlzás a naponta, bár 2hetente egészen biztos.


"Vidéken ott él patkány ahol állatokat tartanak."


Hatalmas tévedés, ott él ahol kaját, valamint búvóhelyet talál,illetve ahol minimális a ragadozók mozgása, nem feltétel az állattartás, de az ember közelsége sem.


"Több kilométert is megtesz éjszaka szóval lehet neked csodaszép redezett angol kerted akkor is megtalálnak de éjszaka jár fél az embertől tehát nem veszélyes."


Tévedés, több kilómétert is KÉPES megtenni éjszaka, nem azt jelenti hogy meg is tesz annyit,és igen ha nekem le van vágva a fű, kivan irtva a gaz(vagyis rendezett kertem van) de a szomszéd egy trehány idióta akinél dzsumbuj van, meg patkányok,akkor igen, át-át fognak jönni, ezért is kellene mindenkinek rendben tartani a kertjét. Fél az embertől, megint csak tévedés, elég tanulékonyak, gyorsan megtanulják hogy az embertől pont nem kell féljen,padláson/üres ólakban sokszor úgy rohangásznak/esznek a patkányok mint ha ott se lenne az ember, sokszor akár annyira elszemtelenednek hogy támadnak, még csak sarokba se kell szorítani.


"De visszafordulnék most az eredeti témához ha a kérdezőnek a néhány négyzetméteres udvarán két méteres gaz lenne sem vonazna oda a patkányokat meg a hörcsögöket."


A patkányt/egereket egészen biztosan odavonzza, kérdés az mennyi idő mire odatalál, a hörcsög kérdéses, de ha település határhoz közel laksz és van valami olyan fa a környéken aminek a magját lehet raktározni (dió,mogyoró,sárgabarack stb stb) akkor az sem kérdéses hogy betalál.


"Mivel mind két állat a mezőgazdasághoz kötődik."


Mindkét állat elvan mezőgazdaság nélkül, emberlakta területen meg főleg, lévén kaját találnak, ha te meg megadod a búvóhely ezen igen vonzó fajtáját nekik akkor még sokkal könnyebben elvannak, és sokkal hatékonyabban lesznek képesek elszaporodni, a nagy gazban még a macska is nehezen fogja meg.


"Szóval ne dramazd túl. Te látszol olyannak aki életében nem járt kaszálatlan területen..."


Nem "dramaz"-om túl, te becsülöd alá a dolgokat. Kettőnk közül pont te látszol olyannak aki még sehol nem járt! Persze elhiszem hogy túrázol, de az alatt az 1-2 talán 4-óra alatt amit te letúrázol még csak 1 szeletével se leszel tisztában a dolgoknak! Valamint az hogy túrázol, vagy kint dolgozol akár napi 8-órát két külön "műfaj".

2021. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%

Most akkor magyarázd el mi vonza oda a kártevőket arra a pár négyzetméterre, mert ontod magadból az írást de értelmét nem látom.

A természetben sem kaszálnak mindent sok helyen méteres dzsumbuj, kaszálatlan vadon növő fű van megsem arasztanak el mindent a patkányok az egerek meg hörcsögök xD még leírni is vicces.

De tudom erre is lesz majd egy frappáns magyarazatod.

Ami a patkány harapós statisztikád illeti főleg ciganytelepeken jellemző ahol rengeteg van belőlük es emberhez méltatlanok a körülmények.

Vidéken élek kis faluban ahol nagyon sokan tartanak állatokat ahogy mi is de életemben talán 3x láttam elő patkányt.

Te gondolom panelból osztod az észt.

2021. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor magyarázd el mi vonza oda a kártevőket arra a pár négyzetméterre, mert ontod magadból az írást de értelmét nem látom."


Mint leírtam előző válaszomban csak úgy néz ki neked túl sok a betű,de leírom neked rövidebben hátha a korlátolt elméd így képes befogadni: Élelem,Búvóhely,ragadozók hiánya.


"A természetben sem kaszálnak mindent sok helyen méteres dzsumbuj, kaszálatlan vadon növő fű van megsem arasztanak el mindent a patkányok az egerek meg hörcsögök xD még leírni is vicces."


Nem nem tudnak túlszaporodni, mert egy bizonyos létszámot meghaladva nem jut elegendő élelem nekik, ezen felül a ragadozók is jelen vannak amik vadásszák őket.Lényegében természetes egyensúly van.


"De tudom erre is lesz majd egy frappáns magyarazatod."


ÉS? ha megkérdezel egy természetbiológust ő is kb ugyan ezt mondaná.De ha így kérdezel rá egy sima állatorvosnál:Miért nem szaporodnak túl a rágcsálók a vadonban? Ő is ugyan ezt fogja mondani.


"Ami a patkány harapós statisztikád illeti főleg ciganytelepeken jellemző ahol rengeteg van belőlük es emberhez méltatlanok a körülmények."


És? Gyakorlatilag a patkány részére ugyan olyan jó terepet készítenél elő mint ami a C-k putrijának udvarán van, sőt még talán jobbat.


"Vidéken élek kis faluban ahol nagyon sokan tartanak állatokat ahogy mi is de életemben talán 3x láttam elő patkányt."


Nehezen hiszem el, máskülönben nem írnál hülyeségeket, illetve tisztában lennél vele hogy amit írok az bizony igaz.


"Te gondolom panelból osztod az észt."


Nagyot tévedsz, még csak panelban sem jártam soha.

2021. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

#41

Borzalmas lehet ilyen rettegésben élni. Ezt teljesen komolyan mondom...

2021. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
63%

44-es


Ezt nem tudom miért írtad, de ha rám értetted, én nem rettegek.

2021. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

#45

Ha te írtad azt, hogy legalább kéthetente meghal valami vadállat támadásában valaki idehaza, akkor rád. Szörnyű lehet így élni, pedig Magyarország élővilága emberbarát, alig van 1-2 emberre veszélyes vadállat, nincsenek komoly mérgeskígyó-populációk, stb.

2021. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
43%

45-akkor sem értem ebből miért jönne le az hogy én félelemben élnék? Ha naponta lőnének le valakit az utcán akkor se élnék félelemben.


És abból hogy 2 hetente meghalnak emberek, hogy jön le az hogy én rettegésben élek? :D

2021. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
34%

Arra utal a válaszoló hogy rohadtul rá vagy akadva a témára a hörcsögökre meg a patkányokra. Holott az emberek 99%-at abszolút nem érdeklik nincsenek hatással az életükre ezek az állatok.

Te meg regényeket írsz róluk.

Ha meg kérdez valaki valamit nem veszed a lapot.

Szerintem is felelmben élsz ha ennyire bele vagy betegedve a dologba!!

2021. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok belebetegedve a dologba, csak szimplán érdekelt régebben a természet,a biológia, ezért is dolgozok olyan helyen ahol friss levegőn vagyok.


Nem írtam regényeket,körülbelül ugyan annyit írtam mint a többi válaszadó, csak szimplán szellősebben,ezen felül idéztem is hogy mire válaszoltam.


Mert melyik kérdésre nem vettem a lapot szerinted?

2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

#48

Köszi hogy megírtad helyettem, pontosan erre gondoltam. Átlagember nincs ezekre ennyire rástresszelve.

2021. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!