Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e még valami ebből a...

Lehet-e még valami ebből a levendulából..az ősszel ültettem egy kis hajtást..kb 1 hónapja levágtam a virágos részét..(volt élet a szárakban)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

A nagy bokornak egy gyökeres ágát ültettem a saját kertembe (a nagy bokor a szomszédban van...ők nem vagdalták le a virágos ágrészeket.


2021. ápr. 25. 19:57
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A fotók ma készültek
2021. ápr. 25. 19:58
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyik ágacska végét megpróbalod megtörni, reccsen, vagy hajlik?


Egyébként már kéne apró rügyeket hoznia. Amikor átültetted, belocsoltad alaposan?

2021. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Ez megpusztult. Már rügyeznie kellene. 2 dolog, ha veszel egy másik levendulát:

-ne így metszed, vagy 5-10 cm-re vagy sehogy.

-ne fává neveld mint itt.


Meg próbáld máshova ültetni. Nem szeret ott úgy néz ki.

2021. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi!! Van benne élet, ha levágok az ágából eleven a felület (zöld a kéreg alatt (persze, nem minden ág). A rügyeket én is hiányolom...bár nem értek hozzá, de valaminek talán már jelentkeznie kellene. És a nagy bokor (a szomszédé)..azon látszanak rügyek?
2021. ápr. 25. 22:23
 5/28 A kérdező kommentje:
Ültetéskor jól belocsoltam. Sajnos, az ilyen nekem még magas, hogy hogyan kell fává és hogyan bokorrá nevelni..
2021. ápr. 25. 22:25
 6/28 anonim ***** válasza:
Az enyém is igy néz ki. Ha letöröm, belül zöld. Én még bizom benne hogy kihajt.
2021. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ha még zöld, akkor van remény. 💚☺️


Nekem évek óta vannak levendulám, több fajta.


A hagyományos lilából egy-két bokor úgy néz ki, mint a tiéd.


Én erre a szeszélyes téli tavaszra fogom.


A levendulanak egy dolog kell: egész napos verőfényes napsütés. Na, ebből kevés jutott neki idén. 🥴

2021. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

A szomszédén már látni az élénk zöld új leveleket. Az enyémen is ilyenek vannak, a csupasz részeken meg hajtani kezdett. Múlt héten ültettem cserépbe legyökerezett részt, akkor láttam. A tiéd már bizonytalan, sajnos...

Valószínűleg nem volt elég gyökér, és mivel nem vágtad vissza azonnal ültetéskor, kiszáradt a télen. Már nem volt ideje begyökeresedni a hideg előtt. De lehet, hogy az alján egy rész életben maradt, és hajtani kezd egyszer csak.

2021. ápr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy látom, hogy a szomszédomén vannak új, élénk zöld levelek. Amikor még kb. 2 hónapja levágtam a leveles-virágos részt, élő volt a metszet része (a háncs alatt zöld réteg és nedves. Hát, kíváncsi leszek...de még bízom. Ha nem illed meg, az idén (ősszel) egy 'határozottabb' darabot kérek a szomszédéból, és elültetés után visszavágom (mennyire vágjam vissza?)
2021. ápr. 27. 14:26
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2021. ápr. 27. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!