Kezdőoldal » Otthon » Kert » Husqvarna 120 mark II otthoni...

Lali1013 kérdése:

Husqvarna 120 mark II otthoni tüzifa vágásra elég e? Illetve tapasztalat alapján mennyire szervíz igényesebb a nagyobb társainál? Tudom hogy a nagyobb jobb lenne, de erre lenne pénzem.

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 10:55
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Inkább akkor ne vedd meg ha nagyobbra nem telik. Hiába márkás ha nem tüzifavágásra tervezték. Kinyírod pár év alatt. Mikor én erre a célra vettem a márkakereskedő azt mondta 450e tipust vegyek minimum. Én is belefutottam ebbe hogy márkásból kicsit vettem 40 centis tölgyek felvágására. A munka 4szer annyi deig tartott. Erőlködött zabálta a benzint. Aztán egy vagyont ráköltöttem mert mindene tönkrement. 4 év alatt kilehelte a lelkét
2021. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy megy tönkre. Ez egy Husqvarna, még ha az egyik legkisebb is, nem kínai noname cucc. Ha csak darabolni kell a tüzifát, nem hatalmas rönköket kell átvágj, akkor tökéletes, sőt, még jó is, hogy nem nehéz. Nekem Stihl MS211 van, azért írom, mert alig erősebb, mint ez (2,3 ló, a vágólap ugyanúgy 35 cm), 5 m³ fát egy laza délután alatt feldarabolok 4be vele, 1,5 liter benzinnel.
2021. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló nem ért hozzá. Ez egy hobbifűrész, alkalmi használatra, a téli tüzelőtől 2-3 éven belül tönkremegy. Kb. annyit bír, mint egy jobb kínai fűrész. Valószínűleg Kínában készül ez is.

Itt a Husqvarna is ezzel kezdi a hobbifűrészek felsorolását, vagyis a legkevesebbet bír mind közül:

[link]

Én megértem, hogy nincs pénzed, de te meg azt értsd meg, hogy olcsón nem létezik tartós fűrész. Innentől vagy veszel ebből a pénzből valami kevésbé márkás, de kétszer ilyen erős gépet, vagy belemész abba a szerencsejátékba, hogy veszel egy erős használt Husit, és reménykedsz, hogy nem kel kukába tenni két hét múlva. Vagy veszel piacon egy marék 10 E Ft-os, bikaerős kínai gépet, és javítgatod, egyikből a másikba rakva a még használható alkatrészeket. Ezt is sokan csinálják, és nem is biztos, hogy anyagilag rosszabb választás, mint amire te készülsz.

2021. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaa hogy nem értek hozzá... A francba, hogy a Stihl 5 év, évi 20 m³ tüzifa, és rendszeres gyümölcsös ápolas után se akar tönkremenni...
2021. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Figyelj ha a legolcsóbb márkás gép ugyan annyit bír mint ami négyszer annyiba kerül akkor szerinted ki venné a drágát? A leírásban oda írják melyik mire való. Ha tartósan nem arra használja az ember amire való nem fogja bírni hosszú távon a megterhelést.
2021. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
A 4x annyiba kerülő gép ipari használatra (tehát napi 6-8 óra) való, és vastag fákat lehet elvágni vele. Azért drága. Otthoni használatra, ha pár m³ tüzifát fel akarsz aprítani vele, felesleges nagyon drágát venni.
2021. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, igazából kb évi 8 m3 tüzifát aprítanék vele,

Kínai géppel már jártam pórul, úgyhogy azt biztos nem veszek.

2021. aug. 3. 00:26
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
Nem tudom mennyit szánnál rá de nézd meg ezt is ez is egy nagyon jó márka. Ez a gép kimondott tüzifa daraboláshoz van."McCulloch CS 42S benzines Láncfűrész 2 LE | Pepita.hu" [link]
2021. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
"McCulloch CS42S láncfűrész 1 év garanciával, beüzemelve, ingyen szállítva - Láncfűrészek" [link] Itt egy másik link
2021. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
HQ 120 teljesen megegyezik a HQ 236-al tűzifa darabolásra totál nem való akár csak a fent említett Stihl Ms 211. Minden fűrésszel el lehet vágni a tüzelőt még a 170-es Stihl is elviszi de egy kínlódás.Ha választanom kellene ,hogy egy jobb Kínaival vagy ezekkel a mütyürökkel álljak-e neki-Kínai.Ha van egy csepp eszed veszel egy használt HQ 340-350 est vagy Stihl 230-250 .Ezekkel már lehet dolgozni-de ez még csak a minimum!Ideális kuglizáshoz 60+ccm ,láncfűrészt nem egy cipő áráért kell venni ....
2021. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!