Kezdőoldal » Otthon » Kert » 5 napos nyaralás alatt hogy...

5 napos nyaralás alatt hogy oldjam meg a mangó öntözését?

Figyelt kérdés
Van egy pár hetes mangó palántám (most a föld feletti része 4 cm) amit olyan gyakorisággal kell öntözni, hogy a földje mindig nedves legyen. Eddig ez teljesült, de hamarosan elutazunk 5 napra, nem lesz ki locsolja. Nagyon félek, hogy elszárad mire hazamegyek. Már próbálkoztam cérnán vezetni a vizet, de nekem valahogy nem működött ez a technika. Egy ismerősöm azt tanácsolta, hogy öntözzem meg jól mielőtt elmegyek, addig ki fogja bírni annyi vízzel. Ezzel csak az a problémám, hogy egyrészt nem tudom, hogy árt-e neki ha egyszerre sok vizet kap (eddig mindig csak ilyen spriccelős üvegből "locsoltam") másrészt nem tudom, hogy 5 napig kitart-e az a víz. Ti mit tanácsoltok? Nem szeretném, hogy kiszáradjon, de túlöntözni se kéne.

2021. aug. 13. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
tedd bele egy vödörbe, engedj vizet bele, aztán alulról szívhatja
2021. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. aug. 13. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Növényitató gömb, hosszú szárral. Csak az elv miatt linkeltem, mert amúgy elég borsos ára van.

2021. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szomszédot, alattad/fölötted lakót nem tudnád megkérni? Nekünk mindkét szomszédunknál van lakáskulcsunk, meg övék is nálunk. Most 2 hétig én öntözöm az egyik szomszéd virágait (de nem először).
2021. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 cm-es növénykét viheted magaddal és akkor úgy öntözöd, ahogy akarod.
2021. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Flakonból csinálj valami csepegtetőt
2021. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#4 családi házban élünk, az egyik szomszédunk szintén elutazott, a másik szomszédok pedig egy idős pár akik mióta ideköltöztünk berágtak ránk, nem hinném, hogy ők segítenének:D

#5 igen erre is gondoltam már, csak azt olvastam, hogy a mangónak nem tesz jót a légkör változása...

#6 köszönöm, lehet ez lesz végül.

2021. aug. 13. 22:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bent van, simán kibírja 5 napig, ha jól megöntözöd. Én semmit nem öntözök ennél gyakrabban.

Semminek nem árt a bőséges öntözés, ha két öntözés közt van ideje a földnek kellően kiszáradni.

2021. aug. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Na, mi van a mangóval?
2021. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Túlélte, sokat nőtt azóta, már levelei is vannak:) Köszönöm szépen a tanácsokat!
2021. aug. 24. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!