Kezdőoldal » Otthon » Kert » Föld feletti öntözőrendszer...

Föld feletti öntözőrendszer (LPE v. KPE)?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiépíteni magamnak a kerti öntözőrendszert. Mivel nem hajt a tatár jövőre azt a célt tűztem ki magam elé, hogy a kertünk hátsó részében egy nagyjából 200nm-es téglalap alakú területet megcsinálok.


Mivel nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez nekem sikerülni is fog ezért arra gondoltam, hogy ahelyett, hogy beásnám a csöveket a földbe először a föld felett építeném ki a rendszert aztán ha ez működik akkor vagy az év későbbi részében vagy a kövekező évben véglegesíteném a föld alatt.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy ebben az esetben KPE vagy LPE csövet használjak? A föld alatti csövekhez gondolom mindenképpen KPE kell, viszont az a tapasztalatom, hogy a KPE csövet nem lehet kiegyenesítenei ezért a föld fölött igen hülyén nézne ki egy ilyen.


Bármilyen véleményt szivesen veszek.



2021. nov. 24. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 3 éve építettem ki a rendszert, Mg KPE csővel. (mezőgazdasági KPE, pl [link]


Ez elég olcsó volt. Én a föld felett, kerítés mellett futtattam el, és ahol van az ágyába ott 90fokos idommal be az ágyáshoz. Onnan ebbe a kpe-be fúrtam bele forstner fúróval a csepegtetőnek az indítóit.

A rendszer 3 éve működik, ősszel üresre leengedem meg az öntözés vezérlőt kiszedem, tavasszal meg vissza.



A csövet letekered, kihúzod/kikötöd pár napig, felveszi ezt az egyenes alakot és úgy is marad, odébb is viheted, a cső+víz tömege lehúzza, egyenesen tartja.

2021. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Van bármi különbség a 'mezőgazdasági KPE' meg a sima KPE között?
2021. nov. 24. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom van, mert a csőre is rá van írva, hogy mezőgazdasági. Gondolom nem kell így élelmezésügyi tanúsítványt szerezni a gyártáshoz. De ez csak tipp. Kézzel nem érzek különbséget a sima kpe-hez képest
2021. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2021. nov. 24. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!