Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprika mag vetésnél le kell...

Paprika mag vetésnél le kell takarni az edényt amíg ki nem bújik a palánta?

Figyelt kérdés
Most próbáltam először magot vetni,a szomszéd néni megcsinálta nekem és azt mondta le kell takarni amíg ki nem bújik. De ennek nem látom logikus értelmét,nem fülled be,vagy nem kevés levegőt kap így?
2022. márc. 19. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Èn sosem takartam le. Hol tartod? Én meleg helyen szoktam
2022. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Amig nem csírzik,bújik,addig jobb letakarni,mert nem szárad ki a föld teteje.Nem levegő kell neki,hanem állandó nedvesség.
2022. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sosem takarom.
2022. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha letakarod egy átlátszó fóliával, állandó párás lesz alatta a levegő. A fóliáról lecsöpögő pára nedvesen tartja a földet.
2022. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így tanultam a nagymamámtól. Ameddig a palánta ki nem dugja a fejért a föld alól, addig nedves ruhával le kell takarni, hogy folyamatos párás környezetet, puha felső réteget biztosíts a növénynek. Ha nem takarod le és napközben kiszárad a teteje, akkor a növény nehezebben tudja áttörni a talajt. Ne aggódj, nem fog befülledni, de arra ügyelj, hogy kikelés után azonnal távolítsd el a ruhát.
2022. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Nagyszüleim anno nagyban kertészkedtek, tőlük tanultam el a magvetést és ők mindig takarták amíg nem kezdtek el kibújni a magok.


Nekem így néztek ki tavaly:


Itt épp el lett vetve

[link]


Takarva amíg nem kelnek ki

[link]


Itt már lekerült a takarás

[link]


Itt meg már kicsit nagyobb korban :)

[link]

2022. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!