Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros volt a rózsám, metszés...

Piros volt a rózsám, metszés óta ciklámen színű virágok nyílnak rajta, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam egy cserepes rózsát, utánanéztem a gondozásának is. Nem értek a növényekhez, ezért fordulok hozzátok. :)

Gyönyörű piros rózsák nyíltak rajta, mivel elnyíltak, visszametszettem a növényt, azóta viszont a fent említett probléma áll fent.

Valamit rosszul csináltam?

Köszönöm, ha válaszolsz!:)

17/L



2022. jún. 11. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
lehet oltva volt, te pedig túlságosan visszavágtad, így most az eredeti növény hozza a virágokat
2022. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne probléma? A ciklámen színű is pont ugyanolyan szép! :)
2022. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor elméletileg mindent jól csináltam - internetről tájékozódtam. 😄


Gyönyörű, tetszik is természetesen és igyekszem vigyázni rá, csak azt gondoltam, én rontottam el valamit. :)


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld. :)

2022. jún. 11. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg a körülményeket elárulod, ami alapján lehetne tippelni?

Pl. kiültetted a kertbe? Vagy a szobában kínozod a cserépben? Mert ez esetben már erősen fény- és tápanyaghiányos lehet, és ezért nem tud piros virágot nevelni, csak olyan színtelen ciklámen jellegűt.

Ezeket a kis cserepes rózsákat nem oltják amúgy, hanem dugványozzák. (A nagy kerti rózsákat meg vadrózsára oltják, de annak a virága meg egész máshogy néz ki. És gyökérnyakba oltják, földszint alatt meg tán csak nem metszi senki.)

2022. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, elsősorban köszönöm a válaszod. :)

Erkélyen tartom a növényt, sok napfényt kap, rendszeresen öntözöm, hoz új bimbókat, a levelei gyönyörűek és dúsak. Tápoldatot veszek neki holnap, igazad lehet, erre nem is gondoltam. (Életem első cserepes növénye 😁)

2022. jún. 12. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ne a tápoldat legyen az első (csak a második).

Az első egy nagyobb cserép, meg jó minőségű általános virágföld. Minden virágot nagyon kis cserépben szoktak árulni, csak akkorában, hogy az eladás idejéig kibírja benne. Így a legolcsóbb.

Ha mondjuk 12 cm-es cserépben van most, akkor nyugodtan mehet elsőre 16-osba, aztán ha belenőtt, akkor fokozatosan lehet növelni mondjuk 4 cm-enként akár 30-asig is, bár ezt a méretet inkább jövőre éri el. (Azért nem egyből nagyba, mert ha ha még soha nem volt virágod, aránytalanul nagy edényben könnyű halálra öntözni. Szóval most max. 20 cm, 12-est feltételezve.)

A virágföldben lesz egy hónapra való tápanyag, akkortól kezdd tápoldatozni. Én a megadott mennyiségnek csak felét-negyedét szoktam alkalmazni, úgy is jó.

2022. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de szuper vagy, ezt remekül leírtad, nagyon szépen köszönöm a segítséget!🙂

Ezek szerint, évszaktól függetlenül, akár már holnap átültethetem? Ne haragudj, ha butaságot kérdezek. Természetesen, ha át lehet, iskola után az első dolgom lesz. :)

2022. jún. 12. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen, bármikor át lehet ültetni úgy, hogy a gyökereket nem bolygatod. Ha előtte nem öntözöd, hanem hagyod kicsit megszikkadni a földet, akkor a földlabda kicsit összemegy, elválik a cseréptől, és ki lehet ütni a cserépből. (Fejre fordítod úgy, hogy egyik kézzel a cserepet fogod, a másik kezeddel meg a tövek közé nyúlva alulról tartod a földet. Ha egy kis rázogatásra nem jön ki, akkor a cserép szélét odaütögeted pl. az erkélykorláthoz. A lényeg, hogy a földlabda ne essen szét, hanem úgy egyben maradjon az átültetés végéig, mintha még mindig a cserépben lenne.) Ültetés után nagyon öntözd meg, hogy az új föld összeálljon, utána pár napig nem is kell majd.

A nagyobb cserépben egy darabig ritkábban kell majd öntözni, nem feltétlenül naponta. De ezt mindig onnan tudod, hogy ameddig nedves a föld, addig nem kell öntözni.

2022. jún. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy, hogy ilyen részletesen leírtad, köszönöm szépen! :) Várok 1-2 napot, mert ma reggel öntöztem. :)
2022. jún. 13. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!