Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyümölcsöt, zöldséget...

Milyen gyümölcsöt, zöldséget ültetnétek? Teljes, egész napos napfény, meglévő, 2m magas támrendszer, öntözőrendszer. Szőlő kizárva.

Figyelt kérdés

Itt most málna van, de be kell lássam, nagyon nem bírja az egész nap tűző napfényt, árnyékolással nem akarok vacakolni, mert van megfelelő helye a málnának máshol.


Kivire gondoltam még, de még kevés a tapasztalat hazánkban, nem tudom, mennyire bírná a napot.



#kivi #málna helyett #napfénykedvelő növények
2022. jún. 27. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk uborka.
2022. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Paradicsom, paprika, uborka, tök-félék. Bár ezt a mostani napfényt leginkább a tökök, dinnyék bírják árnyékolás nélkül.
2022. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már több tízezer ember ültetett itthon kivit, sokan ésszel és odafigyelve, tehát sok helyről van tapasztalat. Fórumokon lehet is olvasni ezekről.

A kivi levele kb. 40-42 fok körül kezd megégni, de ilyenkor se pusztul el a növény. A 40 fokot azért ritka években éri el a hőmérséklet. Legalább ennyire oda kell figyelni a téli hidegekre, a különösen hideg helyeken nem érdemes vele szórakozni, csak az átlagos magyar klímákon. Szóval jó ötlet egy termőpár, vagy két porzós és egy termős, de több felesleges. A mini kivi még igénytelenebb, de azzal meg nem tudsz mit kezdeni igazából. Van még a szeder, de az se szereti jobban a 35 fok feletti tűző napot, mint a málna. A szőlőn kívül nem nagyon van olyan évelő növény, amiből érdemes lenne kordonra sokat felfuttatni.

2022. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a málna vízigényes...nekem két sor van, két méter magas, minden nap este kútvízzel végigöntözöm a tövüket(árasztással)...nap süti egész nap, érik a málna, csak győzzük szedni.

Hstabil a támasz, akkor vagy otelló szőlőt, vagy csabagyöngyét..nálam az otelló nagyon bő termést ad, a csabagyöngye viszont július végén már illatosan érett


A kapásnövények is vízigényesek, de bírják a napot.

2022. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Paprika, paradicsom, padlizsán, retek, cékla, sárgarépa, kukorica, tök, cukkini, vöröshagyma, fokhagyma, krumpli...

A kivi nem déli gyümölcs, az árnyákot, félárnyékot kedveli.

De a füge pl nagyon szereti a napot, plusz árnyékot is ad.

2022. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!