Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rain bird vagy hunter öntöző?

Lightfeeder kérdése:

Rain bird vagy hunter öntöző?

Figyelt kérdés
melyik a jobb ár/érték arányban? mi a hunter megfelelője a rain bird 3500nak?

2022. jún. 1. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen szettrõl érdekel a vélemény, vagy csak az öntözõfejekrõl?

Én a huntert használtam több tucat rendszerhez, ritkán volt vele probléma.

A fejeknél gyakorlatilag nem igazán van külömbség, a hunter pgp ultrának van egy annyi elõnye, hogy low angle öntözést is tud, ha olyan fúvókát raksz bele.

A mágnesszelepekbõl minõségibb a hunter. Ezekrõl azt kell tudni, hogy a kútvíz használata nagyban megrövidíti az életüket, hálozati vízzel viszont 5-10 évig is jók.

A vezérlõk közül mindkettõ jó, könnyen kezelhetõ. Kivéve ha wifist akarsz, abban szûkebb a választék, de otthoni használatra nincs is rá szükséged.

2022. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Üdv köszönöm, egyelőre csak a szórófejek érdekelnek.

Vízigény miatt alacsonyabb fogyasztás lenne jó.

~20L/perc áll rendelkezésemre.

És mi a különbség a hunter pap adj és hunter pap ultra között?

Árban 4000 és 4200 gondolom megéri az ultra. Kb 7 m sugárra lenne szükségem. Egy körre 2ilyen menne meg egy spray.

2022. jún. 3. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég kevés az a 20l/perc, a nyomás mekkora? 2-2.5 bar kell neki minimum.

Ilyen vizhozamon ne rakj 2-3 fejnél többet egy körre. De az se lesz jó, ha egy körre teszed ezeket a spray-el. A spray egy kisebb felületetre szór folyamatosan, a forgó fejek amíg megtesznek egy kört, a spray már egy csomó vizet szétszórt, így nem lesz egyenletes az öntözés.

Ha 7 méter a legnagyobb táv, jobban jársz ha egymással szemben raksz 1-1 sor sprayt. Nem fogja teljesen átérni, de megteszi a dolgát, 4-5 méteres sugárral.

2022. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg leszúrtam 2 ilyet kíváncsiságból:

[link]

De ennek tuti sokkal nagyobb a vízigénye. A másodikhoz már kevés víz jut, de a vékonyabb slagnak is köszönhető gondolom.

Fogyasztók nélkül 4bart mértem.

Bár nem hagytam rajta sokáig, lehet ment volna feljebb. Ez egy csavarorsós szivattyú egyébként.

Van egy másik lehetőségem az a hidrofór az 30L/percet tud, de ott nagy a szórás nyomásban 2-4bar a tartomány. Maximum 3 körre osztanám akkor ha kevés a víz.

2022. jún. 3. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a vékony slag lesz a hiba. Hiába a nyomás, ha nincs elég vízhozam. 32es csövet használj, azon 4 bar simán kinyom 4-5 fejet, 15ös fúvókával.
2022. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdv !


Szerintem hasonló árban vannak. A 3500 megfelelője a PGJ. Közel 20 éve építek hibrid rendszereket.

Jellemzeően Hunter pro spray házban Rainbird spray fúvókákat használok. Rainbird dv 100 mágnes szeleppel, ami szerintem a mágnes szelepek királya 15+ 20 + év több ezer darabból 3-4 meghibásodás volt 20 év alatt.

Utoljára két éve próbálkoztam Hunter mágnesszeleppel, vettem 1 darabot, mert a már ott lévő is az volt, nem zárt le, kicseréltettem a csere sem zárt le, én ilyenkor felejtek egy alkatrészt. A vezérlő Hunter de elképzelhető hogy magam is Rainbirdre fogok váltani.


Kis víz mennyiség mellett létezik, olyan, hogy rotátor technológia, Hunternél az MP rotátor, Rainbird esetében a Rotary.

Mindketőenek vannak előnyei hátrányai. 7 méteren 90 fokon kb 3,5 litert fogyaszt a Rotátor 2,8 bar nyomáson 180 fokon kb 7 liter.


A PGP ből az egyik a régebbi modell, nagyon kis fúvókával lefojtva a régebbiek tudnak ezek 7 métert de rettenetesen sokáig kell üzemeltetni mert a csapadék intenzítás ilyenkor nagyon alacsony. Ekkora távolságra PGJ vagy 3504 való, de ezek sokat fogyasztanak. Ráadásul a rotorosoknál figyelni kell arra, hogy a 90 fokos kétszer megfordul ugyanakkora fuvókával amíg a 180 fokos egyszer. Azaz a 90 fokos kétszer több vizet nyom ki, terület arányosan. Ezeket oldja meg a rotátor, de azzal nehezebb pontosan élre öntözni, mert élhatárra a legkisebb vízsugár kerül, ezért túl kell forgatni, emiatt a ház fala mellett nem túl ideális. A Rotary jobban élre állítható szerintem és tud 90 fokos szög alatt is öntözni.


Megjegyzem egyébként a RainBird 5000+ szórásképe sokkal szebb mint a Hunter PGP szórásképe és szintén van hozzá alacsony szögű fuvóka, sőt létezik hozzá MPR fuvóka is, ami segít megoldani az eltérő szögű öntözés problémáját, de nem ekkora távre való 10-11 méteren öntöznek szépen és a PGP is igazából ekkora távolságra való.

2022. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!