Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ultetnel egy magaságyásba?

Mit ultetnel egy magaságyásba?

Figyelt kérdés
Kb.3-4 db lenne csak,mik a legfontosabbak,amit ultetnel bele?
2023. jan. 7. 21:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én többek között azért használok magaságyást mert annyi kerti hulladék van hogy nem győzöm komposztálni. A magaságyásban is elfér egy csomó nyesedék, zöldhulladék.

Nem volt drága mert a következőt csináltam. 50cm x 5 méteres ketrec drótból csináltam egy kört. Pont be lehet érni a közepéig. A drótra geofóliát raktam kívül belül. Mivel a geofólia 1 méter széles, félbe hajtva mindkét oldalon a földig ér.

2023. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Utolso, koszi, jo ötlet.
2023. jan. 8. 20:53
 13/23 A kérdező kommentje:

9.es.

A kerdesem nem erre iranyul.

De.

-Azert teszem mert ki akarom probalni.


-A kertben a fold rossz minosegu,agyagos.


-55 koruliek vagyunk gerincservvel.Nem tudunk hajolgatni.


-A kutya igy nem tud hozzaferni.


Eleg kielegito volt a valaszom???

2023. jan. 9. 08:08
 14/23 anonim ***** válasza:
Spórolni akartok vele vagy csak hobbi?
2023. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Is is...


De most engem faggattok?..:)

Én irtam ki a kérdést..:)

2023. jan. 9. 08:53
 16/23 A kérdező kommentje:
11.es van esetleg képed rola, hogy nez ki? Megvan tamasztva valahol,mert gondolom,nem áll ugy csak meg a foldon?A geofoliat mivel rogzitetted?
2023. jan. 9. 09:04
 17/23 anonim ***** válasza:

Azért faggatunk, mert nem mindegy, mi a cél.


Ha spórolni akartok, akkor nem érdemes a legolcsóbb növényekre pazarolni a helyet, pl. 5 kiló zsákos hagymát most vettem 200 ft/kg-ért, azt nem ültetnék ennyi helyre.


Olyat ültess, ami drágább, amit szerettek és ami nem bonyolult megtermelni. A zeller vagy karfiol pl. macerás.


De a paradicsom, paprika, cukkini, eper, uborka, fehérrépa, édesburgonya pl. mehet, ezen nem annyira olcsóak nyáron sem, de borzasztóan sokat sem kell velük foglalkozni, könnyebben leaz belőle jó termésed, mint pl. egy karfiolból, ami nem fejesedik be, csak megfelelő körülmények között.

2023. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, krumplit hagymat nyilvan nem akarok itt termelni..:) Legfeljebb ujhagymat majd.. Krumplibol meg par tő édesburgonyat gondoltam hogy majd ultetek...
2023. jan. 9. 10:06
 19/23 anonim ***** válasza:

#11

Egy kb 1,6 m átmérőjű körről van szó. Vízszintes felületet készítettem. Leütöttem 8 db karót. a karók köré tekertem ki a ketrec drótot és egy darab dróttal végig összekötöttem a két véget. Aztán néhány karót arrébb ütöttem hogy szépen feszüljön rajta a drótháló.

A geofóliát csak ráterítettem a drótra úgy hogy mindkét oldalon a földig érjen és kb 20 cm átfedés van a végeknél. Nincs külön rögzítve. A geofólia illesztése és a drót háló végei ellentétes oldalon legyenek.

Ahogy töltöttem föl az kerti hulladékkal folyamatosan taposni kell, főleg a nyesedéket leveleket és a füvet hogy tömörödjön. A tetjére mehet kerti komposzt vagy virágföld.

Legalábbis én azt tettem rá a végén kb 10 cm vastagságban. Jól be kell locsolni mert még tömörödik és utána kell tölteni.

Ha tele van a kör akkor ki lehet húzni a karókat. Megáll magától. Nekem nincs rögzítve és évek óta áll. 3 db van. A múlt nyáron bontottam meg az egyiket 3 év után. 3/4 részét kilapátoltam majd újratöltöttem nyesedékkel fűvel stb. A tetejére visszaraktam a kilapátolt anyag egy részét és friss virágföldet tettem rá. Amikor lapátolod be a földet először a szélek mentén terítsd el körben.

2023. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.

Kiprobaljuk, mert hasznalt fabol van par darab, nem vettuk, ugyhogy ingyen van.De volt munka vele osszerakni.

Ez egyszerubbnek tunik.

2023. jan. 10. 06:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!