Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magaságyás cserépből?

Magaságyás cserépből?

Figyelt kérdés

Alacsony kis magaságyást szeretnék csinálni. Sok cserepunk van itthon. KB 25 centi szélesek... Abból gondoltam a keretet. Deszka nincs, az plussz költség lenne akkor.

Csinált már valaki ilyet? Ha igen tudna képet mutatni?


(a magaságyás fő funkciója az lenne hogy így a gyerekek sem tapossák szét, és rendben tartani is könnyebb a kertet.)


A segítséget előre is köszönöm



2023. márc. 11. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem van, fűszernövények vannak benne. Privátban küldök fotót.
2023. márc. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szét fog dőlni.

Nem könnyebb rendben tartani a magaságyat. Legfeljebb annyival, hogy apró terület, nem 500 m2. De amúgy rengeteg felesleges munka az elkészítése, aztán meg az elbontása.

Bármit be lehet keríteni. Ha sima felásott terület köré ásónyomba félig belerakod a cserepeket, az is elég kerítés lehet. (Focizás ellen ugyanúgy nem véd, mint a magaságy, belelépés ellen viszont ugyanúgy véd.)

2023. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna magaságyást csinálni anyósoméknak amikor új házba költöztek, hogy idős korukra már ne kelljen annyit hajolgatniuk - és nem akarták.

Aztán kiderült, hogy nekik van igazuk - én nem értettem a kerti munkákhoz eléggé.

Nekik nem az a gond, hogy az unokák esetleg közé rohannak, letapossák, vagy hogy hajolni kell, hanem ha nem tudják úgy felásni ahogy szeretnék, mert egy magaságyásba nem áll bele az ember a testsúlyával lenyomni az ásót. Abba nem lehet gödröt ásni, hogy bele lehessen temetni a később növényeknek tápanyagot adó zöldségmaradványokat. A magaságyás könnyebben kiszárad, így többet kell locsolni - többe kerül a víz, több a munka vele.

Magamnak változatlanul jónak tartanám, ahogy kisebb fűszerkertnek, pár zöldségnek szintén jó, de ahogy már írták, amire szeretnéd arra lehet hogy felesleges vele kínlódni.

Amúgy a cserép tökéletes hozzá, ha meg tudod támasztani, hogy bírja a föld súlyát amikor esik az eső. Ezért szoktak egy fa keretet ácsolni először. Egy ismerősöm sima ládákat használt magaságyásként, rossz régi asztalokat szereztek be és azokra tették a ládákat. Fűszer, eper, paradicsom volt nekik bennük. Ott is a gyerekek, a macsaka meg a kutyák miatt volt csinálva, hogy épen maradjon a termés. Jó volt, csak sokat kellett locsolniuk.

2023. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3, a magaságyást nem ássuk...
2023. márc. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Tudom. Miből vetted le hogy ezt gondolnám? Pont azt írtam le, hogy azzal nem lehet megcsinálni.
2023. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem írod.
2023. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Mutasd már meg hogy hol írtam ilyet te eccerű!
2023. márc. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna magaságyást csinálni

nem akarták

kiderült, hogy nekik van igazuk

nem tudják úgy felásni ahogy szeretnék

2023. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Ezekben hol van olyan hogy szerintem a magaságyást ásni szokták? Pont az van benne hogy NEM tudják. Szövegértés nem olyan bonyolult dolog, de akkor segítek.

ÉN szerettem volna magaságyást csinálni NEKIK, de ŐK nem akartak magaságyást. - ennek semmi köze az ásáshoz.

Nem akarták - ŐK nem akartak magaságyást. - ebben sincsen semmi az ásásról.

Kiderült, hogy nekik van igazuk - ABBAN hogy nem akartak magaságyást MERT az nem olyan mint amilyen módon ŐK szeretnek a kertben veteményezni. - ennek sincsen köze az ásáshoz.

"nem tudják úgy felásni ahogy szeretnék" mert NEM LEHET FELÁSNI a magaságyást. Még azt is odaírtam hogy nem lehet úgy beleállni ahogy szeretik csinálni - mert a magaságyásba nem lehet beleállni.

Most tényleg lemész óvodásba?

2023. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az öntözés nem probléma. :) van saját kutunk. Ibc tartállyal Csepegtetős ontozesre gondoltam.
2023. márc. 13. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!