Kezdőoldal » Otthon » Kert » Faültetéssel kapcsolatban...

Faültetéssel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Idén ősszel kivágatom az idős fáimat, és az alábbiakkal szeretném pótolni őket:


Arkansas Black alma (MM106)

Hargrand kajszibarack (Myrobolan)

OrangeRed kajszibarack (Myrobolan)

Harcot kajszibarack (Myrobolan)

Elberta őszibarack (GF677)

Cresthaven őszibarack (GF677)

Suncrest őszibarack (GF677)

Champion őszibarack (GF677)

Dixie Red őszibarack (GF677)


Pórzópároknál az baj, ha nem egy kertészetből rendeltem őket?

Az alanyok amelyekre rá vannak oltva jó minőségűek?

Csernozjom talaj megfelel majd ezeknek a fáknak?

Konténeresre megéri rászánni a felárat? Eddig csak szabadgyökerűeket rendeltem a kedvezőbb ár miatt.


Illetve, ha van véleményetek a fentebb említett fajtákról, és leírnátok azt megköszönném.



2022. júl. 22. 22:03
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Az hogy nem egy helyről veszed a porzópárokat az mindegy. Milió fajta van már mindenből én ezeket nem ismerem. Annyit tanácsolnék kajsziból minél késöbbi virágzásút veszel annál kisebb eséllyel fagy el. Nekem Magyar kajszi es Ceglédi óriás van. 3. egymás utáni évben fagytak el. Haromszor vettem konténeres fát egy egy darabot nálam ezek nem mentek semmire. Nem tudom miért. Maradok a szabadgyökerűnél.
2022. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Konténeresre nem érdemes költeni, az első években ezek se akarnak fejlődni. Főleg, ha nem vágja vissza őket a gazdájuk ugyanúgy, mint a szabadgyökerűeket, és túlterhelődnek.

A porzópár az nem egy szentírás, sok fajta poroz sok fajtát. Ha máshonnan veszel, az esetleg másik klón, de porzásra meg fog felelni.

Csernozjom talaj tökéletes.

Az alanyok jók, de az MM106 elég gyenge növekedésű. Ha van helyed, erősebb alanyon is veheted, alanyokra rá tudsz keresni a neten. (Van almád, ami porozza?)

Az Orangered kajszit most akarom kivágni. Gyönyörű szép a termése, piacra kiváló, mert már éretlen állapotban is képeskönyvbe illően néz ki. De az íze felejtős, hajtásmoníliára érzékeny, elfagyósabb a többinél.

Mondjuk, ha veszélyes helyen laksz (pl. fagyzugban van a kerted), akkor kajszit alapból felesleges.

Bergeron pár nappal később virágzik a többinél, így jobban megússza a fagyokat. De betegségekre ez is érzékenyebb az átlagnál, viszont ha hajlandó vagy gondozni, akkor az egyik legjobb termésbiztonságú.

Elberta őszi olyan száraz, semmilyen ízű. Egyetlen értéke, hogy késői, mikor már nem sok fajta érik. A Fayette jobb választás lenne későinek.

Ha van védett helyed, megpróbálhatod a Nektár H-t, ennél jobb ízű fajtát nem ismerek. Viszont a téli fagyokat nem jól bírja.

2022. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!