Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vöröshagyma magot (Vitéz...

Vöröshagyma magot (Vitéz nevű... Garafarm) lehet e direktben vetni ki a földbe, vagy palántázni kell?

Figyelt kérdés
S ha lehet, milyen mélyre (?)
2023. ápr. 5. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfordítod a csomagolást és elolvasod a hátoldalon szereplő 2 soros leírást, de ha ezzel nem boldogulnál szerepeltetik rajta képek formájában is!
2023. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi de az az adat amit kérdeztem az nem szerepel rajta de azóta már megnéztem a Google ba
2023. ápr. 5. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Az ábrán szabadföldi vetés van, a mélységet pedig a földfelszínben jelölt kapanyom melletti érték jelöli :)

Tényleg ennyire nehéz felfogni egy képillusztrációt???


Azt még megérteném, hogy nem tudod a leírtakat értelmezni, de hogy egy kép is kifogjon rajtad... Gondolom egy karóráról sem tudod leolvasni az időt, ha nem arab számokkal van kiírva.

2023. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha palántázni kellene azt a milliónyi hagymát, amit megtermelnek, akkor 5000 Ft körül lenne kilója. :)

A csomagoláson nem szerepel, hogy milyen mélyre kell. De 2-3 cm mélyre kell elszórni. Most rendes nagy vöröshagyma már nem lesz belőle, hacsak nem öntözöd éjjel nappal, annak korábban kellett volna vetni, mint ahogy a csomagoláson is látható, márciusban.

[link]

Most inkább már dughagyma előállítására lehet vetni, különösebben öntözni se kell, én legalábbis soha nem szoktam, mert akkor túl nagyra nő.

Ha étkezési hagymával próbálkozol, akkor úgy 2 centinként szórj egy magot, és ha már 10 centis lesz a szára, akkor átlag 5-8 centire ritkítsd. Ha dughagymának akarod, akkor centinként kell vagy 3-5 mag, és olyan sűrűre kell hagyni, ahogy kikel.

2023. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
Vegyél dughagymát, az még termést is ad.
2023. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi..... Van dughagymám is... De kipróbálom ezt is..
2023. ápr. 5. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, a dughagymád úgy lett, hogy elvetették a hagyma magot , kikelt és akkorára nőtt.
2023. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!! Most már ezt is tudom.

De tényleg.

2023. ápr. 6. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!