Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kutat bejelented?

Fúrt kutat bejelented?

Figyelt kérdés
Érdemes várni, vagy rögtön keresel egy szakembert, aki felméri a kutat?

2023. ápr. 14. 01:44
A kérdező szavazást indított:
Vársz
Bejelented
10 méter mély a kutad
20 méter
30 méter
40 méter
50 méter, vagy plusz
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez most olyan szavazás, hogy kék szemed van, vagy szőke hajad?

Nekem 10 m mély a fúrt kutam (én magam fúrtam vagy 20 éve), és még várok, mire alakul a helyzet.

2023. ápr. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Gyakorlatban sokan úgy sem fogják bejelenteni. Mikor itt faluban bevezették pl a szennyvizet, ugye papíron a vízdíjból számított szennyvízdíjat kell fizetni, sokan fogták magukat aztán kútból nyert vízzel kezdték használni a wc-t, szóval ebből kiindulva, sokan lesznek akik simán be sem jelentik.
2023. ápr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Utána vettem észre, hogy csak egyre lehet szavazni. 25 ezért ajánlottak egy kutast aki felméri a kutat és ő maga adja le az önkormányzatnál. Nem hangzik rosszul, de mi van ha mégsem adják meg rá az engedélyt? 30 méter feletti a kút és második víz találatba van fúrva. Most a fene tudja, hogy ez most milyen víznek számít, talaj, vagy rétegvíz. És muszáj e ezt egyáltalán bevallani? Nem tudom hogy járok jobban, egyébként rossz vasas víz, kivételkor átlátszó, tiszta, de később zavaros, vasas lesz. Fűre jó locsolni, másra nem alkalmas. Nem hiszem hogy jobban járna bárki is, ha ívovízzel locsolnám az udvart.
2023. ápr. 14. 06:50
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Pár napja jelent meg,hogy semmi kutas NEM kell,-csak simán bejelentési kötelezettség van.

Én is kivárok,majd mikulás utánra tervezem bejelenteni...

2023. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

4

A bejelentés nem az, hogy bemész elmondani, hogy van egy kutad. Kútfúrót kell hívni, aki bevizsgálja a kutat, és ha szerencséd van, kitölt egy 50 (vagy akárhány) kérdéses papírt. (Ha nincs szerencséd, neked kell ezzel eltölteni egy hetet.)

És ezzel a papírral kell menni bejelenteni, valamint kérni a fennmaradási engedélyt. Arra is, ami le van fedve, és nincs használatban.

Decemberben legfeljebb ahhoz fog kimenni kútfúró, aki már júniusban időpontot foglalt... Mivel mindenki halogatja, ugye, és kb. még szentestén is az éjféli mise helyett kutakat fognak bevizsgálni, ötszörös áron, mert még az is olcsóbb lesz, mint a büntetés.

A 25 E elég baráti ár, a neten nem nagyon látni 50-nél olcsóbbat.

Természetesen én is várok, hátha még ezt a bejelentést is eltörlik. :)

2023. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Én még várok. Valami döntés még fog születni ezzel kapcsolatban. Érdemes ezt a cikket végigolvasni: [link]
2023. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
Kivàrok.
2023. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak a hülyék jelentik be, akik annak is örülnek ha majd fizethetik rá a kút adót.
2023. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
E-mailben érdeklődtem itt a település polgármesterénél és a jegyzőnél is. Egyik se volt képes visszaírni és semmilyen lakossági tájékoztató sem volt. Várjál még csak bőven, szerintem még maguk sem nagyon tudják, hogy mi lesz a vége.
2023. ápr. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem
2023. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!