Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tuja tényleg ennyire finnyás?

A tuja tényleg ennyire finnyás?

Figyelt kérdés

Néhány tuja ágat vettem egy gazdától.

Azt mondta, hogy az én udvaromon nem biztos, hogy jól fogja magát érezni.

Az udvaron ezelőtt 10-15 éves apró kövek voltak szétszórva az esőzések miatt.

Azóta már nem igen látni de a földben vannak.

A talaj száraz és kemény, de ha ások akkor normális a föld de kissé Köves.


Párás a levegő hisz 400 méterre egy forrás víz csorog.


Menne az ültetés virágfölddel vagy vegyítve homokkal?

Ha vegyítve csinálom meg fog maradni?


Amíg ki gyökerezik még sokáig tart, de érdekel az itteni tapasztalat is

Köszönöm mindenkinek

Csodaszép napot 😊☀️🌸



2023. júl. 21. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem finnyás növény, csak kanadai mocsarakban őshonos, egy alföldi homokos talajon persze hogy megdöglik 1 hét alatt. Főleg mivel erdőalkotó növény, viszont sövényként alkalmazzák, az sem tesz jót neki.

Ennyi

2023. júl. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszóval nálam nem fogja jól érteni magát?
2023. júl. 21. 07:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja jól érezni magát. Száraz kemény köves talaj, a tuják rémálma. Persze ha folyamatosan öntözöd (télen is) és permetezed akkor talán megmarad. De vannak szárazságtűrő hamisciprusok, olyanokat ültetnék, azokat se nem öntözni se nem permetezni kell
2023. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam jól érzi magát,nem finnyás.

Permetezni se szoktam.

2023. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy a földben nem fog gyökeret ereszteni, ahhoz párás üvegház kellene. Párszáz Ft-ért kapsz gyökeres csemetét (pl. Vatera), az viszont megmarad. Kifejezetten párás környezetet nem feltétlenül igényel,mert a gombabetegségek megtámadhatják, ellenük viszont rezes permetezéssel lehet védekezni.
2023. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nálunk is jól érezte magát 10 éven keresztül, aztán a mieinket is utolérte az a betegség ami ment végig a területen. Sorra barnulnak, halnak el az ágaik és a szomszédok is vágják ki a pusztulóban levő tujákat. A mienket is ki kellett tavaly szedni az utolsót is, a szomszédban még áll 2 a sorból, de sajnos azok is erősen pusztulnak.
2023. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, úgy is gondoltam, hogy először gyökereztetni fogom, párás helyen.

De amúgy ha pl fél métert ások, akkor normális a talaj.

Arra gondoltam, hogy ások egy gödröt és abba rakok egy kis savanyú földet.

Akkor van esély, hogy jól fogja magát érezni?

Vagy gyökerezés után inkább virágcserepekbe ültessem?

2023. júl. 21. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most elvetném az ötletet. Kb. 40 db 10+ éves smaragd tuját örököltünk meg, aminek jó részét valaki eszi, száradnak el egyre gyorsabb ütemben. Nem kényesek, csak nem a mi éghajlatunk az életterük és több kártevőjük is lett az idők során. Hiába költök én az életbentartásukra egy vagyont, ha az utcabeliek a sajátjukra nem és a kártevők nem ismerik a telekhatárokat. Szóval 1-2 db oké, próbálkozzál vele, de én sövényben, vagy egyéb belátásgátló funkcióban nem gondolkoznék.

A keleti tujáink viszont nagyon szépek, egyelőre nem is mutatnak problémát.

2023. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem kényesek, bármilyen ócska, kavicsos földben megélnek öntözés nélkül, ha kötött talaj. A tavalyi év volt a kivétel, mikor az extrém szárazságot nem bírták.

Azzal szokták sokan keverni, hogy egy-egy ág leszárad róluk, rovarkártevők miatt. Ez tényleg komoly veszély, mert senki nem permetezi a tujáját, így a rovarok úgy szaporodnak, ahogy akarnak. Évtizedeken keresztül az egész országban zöldelltek gond nélkül, többnyire még homokon is, pedig régen is voltak nagyon száraz évek, a föld se volt más. Csak a kártevők nem voltak még elterjedve.

De ez téged ne zavarjon, kérdező, most nem fog sikerülni a gyökereztetés. Tavasszal, rügyfakadás táján állj neki. Olyankor nagyon jó eredménnyel szoktak eredni, ha jól csinálja valaki. (Saját több éves tapasztalat.)

2023. júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tuja vízigényes.Egyre több betegség éri el.
2023. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!