Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy yuccát, de észrevet...

Vettem egy yuccát, de észrevettem, hogy kigyökerezett egy hegy helyen. Ezt át tudom ültetni valahogy? Kép lent.

Figyelt kérdés
[link]

2023. okt. 9. 22:20
 1/5 A kérdező kommentje:
-hegy 😂
2023. okt. 9. 22:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, hogy azt a hajtást levágod, vízben gyökerezteted még egy darabig, aztán földbe ülteted. De minek? Ez így mutatós, ahogy van. Majd ha már túl nagyra nőnek a hajtások, elég lesz akkor szétdarabolni, ha úgy már nem tetszik.

Viszont érdemes lenne átültetni az egészet nagyobb cserépbe. És a kaspót elhelyezni a kukában, mielőtt kirohad miatta az egész.

2023. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miért rohadna ki a kaspó miatt a yucca??
2023. okt. 10. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert ha megáll benne a víz, te nem látod. Ha cserépalátét van alatta, ott észreveszed, ha túlöntözted, és kiöntöd.

A kérdésed alapján nem vagy valami profi, és ez a kaspóval együtt jó kombináció az agyonöntözésre.

De amúgy is, indokolt egy nagyobb cserép, az meg nem fér el ebben a kaspóban. A virágokat a termelők akkora cserépben adják el, ami még pont az eladás napjáig elegendő a növénynek. Mivel így olcsóbb az előállítás és a szállítás.

2023. okt. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok profi, nem is mondtam ilyet. Ez az első növènyem amit vettem 😄 de köszi a tanácsot!
2023. okt. 13. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!