Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak hogy ne hervadjo...

Mit csináljak hogy ne hervadjon el hamar a rózsa?

Figyelt kérdés
Próbáltam már nagyon sokféle módszert, de valahogy mégis két nap után már kókad lefele a rózsám. Valaki tud mondani egy jó és hatékony módszert?

dec. 21. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vágott virág?

A tesco-ban a virágcsokrokra eleve raknak egy kis csomagot, valami vegyszer keverékkel amit a vízbe kell önteni és attól tovább marad szép a virág.

Sok öltletet lehet találni a neten, keress rá! Ez az egyik:

[link]

dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

#1 - úristen - ekkora baromságot se olvastam még, hogy "fehérítőt" (Milyen vegyi összetételűt és pontosan mennyit?) rakni a virág vizébe!


Inkább ne nyiffantsd ki a vágott virágaidat a linken leírt méregkeverékekkel!

dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Soha ne helyezd virágaid friss gyümölcsök mellé, mivel etiléngázt termelnek, ami lerövidíti a virágok élettartamát."

😆😆😆

dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki olyan vödörből a nagyáruházban, amiből már kiszívták a rózsák a vizet és víz nélkül áll órák óta. Nézz bele a vödör aljába. Csak olyan vödörből végy rózsát, ahol még vízben áll a rózsaszár alja. (Sok helyen nap közben nem kontrollálják, hogy a nyitáskor feltöltött vizet a rózsák már megitták délelőtt 10 órára. Ez a rózsa még esetleg délután 3-kor is rózsa. De 5 órája szomjazik. Ha megveszed, másnap vége lesz.)
dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Első neki futásnak az a rózsa, ami 2 nap múlva lekonyul az nem volt friss vagy nem volt visszavágva, mielőtt vízbe került. Úgy megpróbálhatod újraéleszteni, hogy leszeded az összes levelet, srégen visszavágod éles késsel, a szára 2/3 részét beleteszel 50 fokos vízbe. Ha ez után sem éled fel legközelebb ne vegyél ott virágot.
márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50 fokos? Ezt honnan vetted? Aligha hiszem, hogy egy növény szereti az elviselhetetlen forróságot.
márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
6 a forró víz 80 foknál kezdődik. Nem kell hinni, érdemes kipróbálni. 20 év tapasztalat.
márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 Akkor nem próbáltad ki.

A kezed nem nagyon viseli el már az 50 fokos vizet sem, az is túl forró. Én sokat mosogatok, vegyész is vagyok, a családban hőállónak mondják a kezem a túl forró vízzel való mosogatás miatt. De az 50 fokos víz már nekem is határ. És meg is mértem, mert ellenőriztem párszor a víz hőmérsékletének beállítását.

Hacsak nem vagy valami szuperember vagy űrlény persze. :)

márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!