Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szőlő fás oltását mikor...

A szőlő fás oltását mikor végezzem el?

Figyelt kérdés
Az oltóvesszőket 3-4 hete megszedtem, papírba csomagolva a hűtő aljába tárolom. A szakirodalom szerint az optimális időszak április közepe, de az idén nagyon korán tavaszodott. A szőlőmet néhány napja metszettem. A nedvkeringés megindult, erőteljes a "csurgás". Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy várjam meg az erőteljes csurgás végét, vagy már elvégezhetem az oltást?

#oltás #szőlő #fás oltás
márc. 21. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Varj meg 1-2 hetet.



39F incel

márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ÁToltás lenne, ugye? Nem mindegy, hogy oltás vagy átoltás.

Ameddig folyik a leve, addig nem nagyon fog megmaradni az oltás, olyan erővel nyomja a gyökér. Az oltócsapon is átnyomja a nedvet, és kimos belőle mindent.

Én olyankor szoktam, mikor a legnagyobb hajtások már legalább 30-40 centisek. Akkorra leáll a nedvfolyás nagyjából, előbb nem.

De csak úgy fog sikerülni, hogy az egész tőkén nem hagysz meg semmi zöldet, és ezt később is letakarítod, amint kihajt valahol.

Ha esetleg már egyértelműen elhalt az oltócsap, akkor hagyj meg zöld hajtást, és abba is lehet hűtött csapot oltani. Még jobb is az eredése.

(Szőlőt meg máskor február első felében metssz, ha nem fenyeget komoly lehűlés. És ha nincs túl sok szőlőd. Akkor nem fog annyira folyni a leve.)

márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!