Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért betegek a Chilipaprika...

Miért betegek a Chilipaprika növényeim, és mit tehetnék hogy meggyógyuljanak? Képet és magyarázatot csatoltam.

Figyelt kérdés

Adott három darab 9 hónapos Carolina Reaper Chilipaprika Növény. Az utóbbi időben a levelei kanalasodnak, befoltosodnak és bebarnulnak, a szélei elszáradnak, majd idővel lehullanak. Nem tudom hogy mi lehet a gond, az internetes kereséseim eddig nem vezettek eredményre, mert ahány weboldalt és cikket olvasok el, annyi féle megoldást javasolnak, ezért fordulnék most hozzátok. Ti találkoztatok már hasonló jelenséggel? És ha igen, hogy oldottátok meg? A képek:


[link]


[link]


[link]


[link]


Nem engedte feltolteni az eredeti linket, igy a linkben a pontot az eu elott kicsereltem (PONT) -ra.



ápr. 7. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
NEkem leginkább tripsznek tünik, növényvédö boltban kérj valamit ellene
ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb ezt az oldalt használd:

[link]

Nem zárom ki a tripszet, ahhoz túl rosszak a képek.

Viszont szerintem tripszhez túl fényesek a levelek. És a tripsz nem is szokott ilyen sok fekete foltot okozni. (A tripsz nyoma amúgy szabad szemmel is jól felismerhető, meg jó szemmel magát a rovart is meg lehet látni.)

Szerintem ez élettani probléma. Valami tápanyaghiányon alapul, amihez jön a nem tökéletes telelőhely.

Szoktad rendesen tápoldatozni? Ha nem, pótold. Ha igen, akkor tervezd újra, mert a mostanival gondok vannak.

És már ki lehet rakni védett helyre, némi naphoz szoktatással, hogy ne égjenek meg. Nekem most már a kis palántáim is kint aludtak. Csak figyelni kell az előrejelzést.

ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Koszonom szepen a valaszokat! Most vettem eszre, hogy a novenyek szarainal ilyen nagyon apro, feher, szinte lathatatlan bogarak maszkalnak. Annyira kicsik hogy szinte eszre sem lehet venni oket. Ha jol sejtem ez okozhatja a problemat?
ápr. 7. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy növények szárainál? A növényeken? A talajon? Biztos nem bogarak, valami egyéb rovarok. Hogy néznek ki?

Ha a talajon vannak, akkor ugrálnak, mikor odanyúlsz? Mert akkor ugróvillások, és nem kártékonyak, csak korhadékkal táplálkoznak.

ápr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahogy kozelebb hajoltam, hogy jobban szemugyre vegyem a leveleket, feltunt valami alig eszreveheto mozgas a noveny szaranal. Ugy tunt mintha a talajrol (vagy a talajbol) egyenesen a novenyre masznanak fel a szaron, tehat a talajhoz kepest fuggolegesen felfele mozogtak tobbnyire. Annyira kicsik hogy nem igazan tudnam definialni a kinezetuket, annyi biztos hogy feherek. Megprobaltam parat osszenyomni, nem ugrottak el. Annyira kicsik hogy szabad szemmel alig lehet latni oket, es ahogy eszrevettem, szinte kizarolag a noveny szaranal “gyulekeznek”
ápr. 8. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugróvillások. A tripszek nem másznak le a földre a növényről.
ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznos es segito valaszokat mindenkitol! Ma veszek nekik tapoldatot es elkezdem adni nekik. Mar 9 honapja nevelem oket, semmikepp sem szeretnem hogy elpusztuljanak.
ápr. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!