Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ősszel kell oltóvesszőt...

Enkidu kérdése:

Miért ősszel kell oltóvesszőt vágni? Miért nem lehet most, tavasszal?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Kérdezd meg a természet nevű jóistent, hogy miért ez a törvény. Nyilván élettani okokból.
ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán mert most fog teremni... Józan paraszti ésszel sok minden megérthető.
ápr. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: ilyen válasszal mit kezdjek?

#2: nem a kérdésre válaszoltál.

ápr. 9. 11:26
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mi mondta hogy ősszel kell? A lényeg hogy nyugalomban legyen. Én februárban szedem és hűtőben tarolom felhasználásig
ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy kell ősszel. Honnan veszel ilyent?

Minél később kell oltóvesszőt szedni, amikor még alkalmas rá az állapota. Én februárban szoktam általában, de néha csak márciusban, ha elfelejtek valamit, és még nem hajtott ki odáig. (Csináltam már vagy 2000 oltást életemben.)

Minél tovább tárolod, annál több esélye van tönkremenni. Főleg házi körülmények közt, ahol azért nincs profi technikád hozzá, hanem csak a konyhai hűtőszekrény.

Régen egyáltalán nem tárolták a falusi oltóemberek, abból az egyszerű okból, hogy nem volt hűtőszekrényük. Márciusban a frissen szedett oltóvesszővel elvégezték az oltást, és kész. Esetleg egy hideg pincében még tárolták pár hetet, amennyit még épp kibírt a vessző kiszáradás nélkül.

Az első oltásaimat én is frissen szedett vesszővel csináltam, és a mai napig is előfordul még néha, ha pont ilyenkor sikerül hozzájutni valamihez. Sőt, több fám is van, amit virágzás után szedett oltóvesszővel csináltam azon frissen. (A kihajtott részt természetesen levágtam oltáskor, csak az alvó rügyek maradtak.)

És most is tervbe van véve egy Cacanska Rana oltás, mert az eredetit kitörte az őz a múlt héten. A vastag alany miatt már héj alá oltás lesz belőle, de azt meg csak elvirágzás után lehet, mert korábban nem jön fel a héja. És mivel erre nem készültem, nincs is oltóvesszőm, de remélhetőleg találok még olyan vesszőt a termő fán, ami tartalmaz ki nem hajtott rügyet az alsó részén.

ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!