Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan gyümölcs amit még...

Van olyan gyümölcs amit még nem késő elvetni de a termése elég nagyra nő ahhoz hogy belenővesszem hetek esetleg hónapok alatt egy vodkás üvegbe? Ha megérett, vodkát töltenék rá.

Figyelt kérdés
ápr. 16. 05:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Persze, vess el egy körtemagot, 3 hét múlva egy nagy körte fog teremni rajta. Csak arra vigyázz, hogy a súly le ne törje az ágat.

Én is így szoktam csinálni. Nézd meg ezt, januárban elvetettem a kertbe a körtemagot, februárban már rá tudtam önteni a vodkát:

[link]

ápr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De hogy raktad bele a pecsétet?
ápr. 16. 07:05
 3/23 anonim ***** válasza:

Meghajlított drótokkal. A Youtube-on láttam egy videót, hogy hajómodellt építettek üvegben, onnan lestem el a technikát. Most majd egy csirkét akarok összerakni fagyasztott húsból egy nagyobb üvegben. Darabokban bedugdosom drótokkal, és összeragasztom.

Ja, az üvegen lógó papírra pálinka van írva, de ez az üveggel volt, és vodkás papírt nem találtam, azért hagytam rajta.

ápr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Drótos Tóth vagy
ápr. 16. 07:39
 5/23 mindentudó99 ***** válasza:
100%
El ne hidd amit az egyes ír. A pecsétet rá kell kötni a magra és egyből ránő a körtére. Az üveget utólag kell ráfújni felizzított üvegből. Több tucatot csinálok így minden évben.
ápr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
:)))))
ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Így megpecsételődik a körte 🍐 sorsa
ápr. 16. 08:27
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha már megpecsételtétek a körte sorsát, akkor vagy szerezz be ilyen üveget aminek levehető az alja, vagy amikor egy gyümölcsFÁN elkezd növekedni az egyik gyümölcs (alma, körte) akkor csupaszítsd meg annyira az ágát a pici gyümölcs mögött, és dugd bele az üvegbe - vagyis húzd rá az üvegedet a gyümölcsre! De levél vagy más ne legyen rajta és elég hosszú legyen, legalább az üveg közepére lehessen a kicsi gyümölcsöt tolni.

Sok sikert nem fűznék hozzá, mert az üvegben túl meleg lesz a gyümölcsnek, bepállik, megrohad vagy szimplán kiégeti a nap, de talán tudod valamivel árnyékolni.

ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az a Baj hogy nincsen gyümölcsfa, semmi mást nincsen csak egy talpalatnyi föld ezért érdekelne olyan növény amit még most lehet vetni.
ápr. 16. 10:34
 10/23 anonim ***** válasza:

Málnát vagy ribizlit tudsz esetleg ÜLTETNI és nem vetni, de csak ha elég nagy növényt veszel eleve amin már lesz termés is.

A málna túl apró és szétmálik, a ribizli egész jól megmarad. Viszont ezeket simán bele is tudod tenni az üvegbe akkor ha csak megveszed a zöldségesnél éretten.

A gyümölcsöt nem vetik, azt ültetik és majd 5-6 évvel később lesz termés a fán. Ha most veszel egy facsemetét ami már olyan idős, hogy ezen a nyáron teremjen, akkor az annyi pénzedbe lenne amiből meg tudsz venni egy üveg piát benne a gyümölccsel.

Az ilyet nem az üvegbe növesztik, az üveg alja lecsavarható vagy akkor "forrasztják rá" (olvasztják) az üvegre az alját amikor beletették a gyümölcsöt.

valóban láttam én is cikket arról, hogy "belenövesztik" a gyümölcsöt a palackba, de kevéssé hiszem el, hogy ez lehetséges az üveg miatt. de a lényeg az, hogy ehhez előbb kell legyen gyümölcsFA, aminek a gyümölcsére ráhúzhatod az üveget, hogy belenőjön, azt pedig nem tudod most elvetni.

Zöldség pálinkát lehetne így csinálni HA a zöldség nem a földben nőne gyökérként, mint a cékla, amivel valóban csinálnak pálinkát - bár ágyas pálinkának még nem láttam és nem hiszem, hogy a vodkának jót tenne a színen kívül a cékla. A párom megkóstolta a cékla pálinkát, nem nyerte el a tetszését.

Ha annyira bele akarsz tenni valamit a vodkába akkor válassz fűszernövényt inkább! Azt növesztheted te magad és nem kell belenövesztened, simán bele tudod tenni az üvegbe ha megnőtt. Rozmaring, menta, citrusmenta és hasonlók igen érdekes ízeket meg kellemes zöldes színt adnak az italnak, a borókabogyó Gin hatást kelt, de rengeteg különböző receptet találhatsz készen is a neten.

Ha szeretnél valóban belenöveszteni nagyobb gyümölcsöt egy üvegbe ahhoz előbb gyümölcsfát kell ültetned. Gyorsan, bokron növő gyümölcs nincs nagy méretű ami egy szezon alatt a "vetéstől" nagyra meg is nőne neked.

ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!