Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eperpalánta. Mg fólia vagy...

Hidro kérdése:

Eperpalánta. Mg fólia vagy nyírt fű?

Figyelt kérdés

Eperpalántákat szeretnék ültetni és az lenne a kérdésem, hogy melyiket javasolnátok... Mg fóliát terítsek le, és az azon vágott lyukakba ültessem a palántákat, vagy ültessem el simán és szórjam körbe nyírt fűvel jó vastagon? Locsolni hogyan tudom majd ha fóliás lesz? Csepegtető nincs... Minden ezzel kapcsolatos 5let érdekel!

Köszönöm előre is!


2011. márc. 27. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem fólia van alatta. Előnye, hogy a gyom nem nagyon tud kinőni, ezért az eper könnyebben tud nőni és nem kell túl gyakran gyomlálni sem. Nekem sincs csepegtetőm, mégis mindig bőven van termés. A palánta melletti lyukakon elég víz jut az epernek. A füvet nem ajánlanám, mert ha megnő, akkor gátolja az eper növekedését.
2011. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Lenyírt fűre gondoltam, tehát mulcsra... az nem nő meg...

2011. márc. 27. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont felszaporodnak rajta a káros gombák.
2011. márc. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 spárga válasza:
Azért a mulcsnak is vannak előnyei, a giliszták pl. imádják, a fóliát nem kimondottan. Ha nem túl vastagon takarod a talajt, akkor nem fog fertőződni. Ami pedig a legjobb benne, hogy nem sül meg a növény tőle, mert a szamóca nem szereti a meleget.
2012. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!