Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel riaszthatom el a kullanc...

Mivel riaszthatom el a kullancsokat a kertünkből?

Figyelt kérdés
A kutyám már megint beteg lett a kullancscsípéstől, már tavaly egyszer majdnem elpusztult emiatt és az előző kutyusom is ezért halt meg 2 éve, őt már nem tudta megmenteni az orvos. Hiába a Kiltix nyakörv, ma egyet az orráról szedtünk le, épp beleakart mászni, egy másik pedig már bele is ment. Minden éven emiatt vagyunk feszültek, hogy mi van ha... Pedig megtesszük az óvintézkedéseket, még kullancs elleni cseppeket is veszünk, de valamiért mégis sújt minket a sors. Ez se normális, hogy évente kb 20ezreket fizetünk azért, hogy a kutyánk meg ne haljon és ebbe még nincsenek benne a nyakörvek, cseppek stb., csupán az, hogy megkapja az ellenszert. Másoktól az utcában azt hallom vissza, hogy az ő kutyájában nincs is kullancs sose, valakitől azt, hogy mindig van, hetente szedi ki őket tizesével de semmi baja a kutyának, a mienkbe meg évente belemegy 1-2 és még az is fertőzött. Az EU-s szabályzat miatt nem is irtják őket sajnos, így segítséget szeretnék kérni, milyen lehetőségekkel tarthatnák ezeket a dögöket távol az udvarunktól. Létezik-e valami bevált elektromos berendezés vagy valami szer, amivel lelehetne fújni az udvart, esetleg növény, amitől távol tartják magukat. Mindenféle eshetőség érdekel, mert egyszerűen belebolondulok, hogy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek, nem akarom még egyszer átélni azt, hogy végignézzem, hogy szenved és csak reménykedhetek, hogy sikerül meggyógyítani. Túl sokat sírtunk már emiatt az undorító faj miatt, aki tud kérem válaszoljon!
2011. ápr. 5. 14:20
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy így mi is veszélyben vagyunk.
2011. ápr. 5. 14:26
 2/22 gfero ***** válasza:
hát az egyik dolog hogy beoltod a másik meg hogy veszel egy ultrahangos kullancsriasztó és bolhariasztót a kutyádra.
2011. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, ezt is kell elfogadni.. A kullancsok is védett állatok lettek pár éve. Volt egy szer, amivel lehetett permetezni, de azt bevonták, mert veszélyes..

Nekem is volt beteg a kutyám másfél éve, és hála, hogy felismertem a bajt időben, megkapta a szükséges szurikat. Annak ellenére lett beteg az én kutyám is, hogy a majdnem ötezer forintos, általad is említett nyakörv volt rajta.

Nagyon sok kullancs van felénk is. A gyerekemről is szedtem már le, még időben. Ezek a dögök kibírják a magas hőfokos mosást is, tavaly tapasztaltam nyáron, egy kirándulás után, miután magas hőfokon kimostam a ruhákat. Még jó, hogy észrevettem!

Nekünk vannak tyúkjaink, amiket kiszoktunk engedni, s ők ugyebár felesznek mindent. Még a kullancsot is. Azt tapasztaltam, hogy kevesebb kullancs volt a kutyámban, mint előző évben. Lehet érdemes lenne kipróbálni neked is.

2011. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló! Tudod a babézia ellen nem létezik védőoltás! Ha létezne, szerintem aki tehetné beoltatná ellene a kutyáját! Immunisak a kullancsok már az összes szerre, amiket rájuk teszünk! Hidd el, mindenfélét kipróbáltunk mi is már.
2011. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Bányai Károly ***** válasza:
Na, mi is így jártunk két hete. Majdnem elpusztult az egyik kutyánk, szerencsére gyorsan észrevettük. Az állatorvos azt mondta, hogy készül a védőoltás, csak még senki sem meri adni, mert a tesztek még nem tartanak ott, még nem tudják, veszélyes-e. Mi scal!bor nyakörvet használunk, mert az vízálló, és ez eddig sokkal jobban bevált, mint bármi más. A csepp nem véd egy hónapig sem. A fő gondom az volt sokáig, hogy belemászott, aztán megdöglött. A doki azt mondta, 24 órát kell eltölteni a bőrben, csak utána kezdi kibocsátani azt a trutyit, ami fertőző. Szerintem az udvarból nagyon nem lehet kiirtani. Nyírni kell a füvet, akkor kevesebben lesznek. Permetezni lehet ellenük az udvarban, ha mindent tele akarsz szórni méreggel, de ezt én nem tenném.
2011. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az első válaszolónak írom, hogy tavaly ultrahnagosat tettünk a nyakába, plusz nyakörv, cseppek és akkor is belement a kullancs. Az állatorvosunk nem hitte el, hogy történhet meg. A tyúk tényleg jó ötlet, csak az a baj vele, hogy a kutyusunk a szomszédét is ijesztgeti kapun keresztül. Végképp fogalmam sincs mit csinálhatnék, remélem a doki most is meggyógyítja, de hogy ezután mivel lehetne védekezni, arról fogalmam sincs. A Scaliburt kipróbálom, a fűnyírás eddig is mindig megvolt hetente, de valami módszert muszáj lesz találnom az udvarról távol tartás érdekében, így mi sem megyünk ki nyugodt szívvel.
2011. ápr. 5. 15:24
 7/22 anonim ***** válasza:

Az én megoldásom radikális de működik!

Ne legyen növényzet az udvarodon, semmi! Legyen például térkövezve. 100%-ra veheted, hogy nem lesz egy kullancsod sem! Én ezen nem ismerek biztosabb megoldást ami (rád és állataidra is veszélyes) mérgező anyagok nélkül is működik.

2011. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Bányai Károly ***** válasza:
Nyáron meg úgy mozogsz az udvaron, mint macska a forró bádogtetőn, amikor a 60 fokos térkő még hajnali 4-kor is ontja vissza a meleget! :-D
2011. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ajjaj, ez tényleg radikális. Dísznövénykertészként főleg, most ültettem be az egész kertet. De ez egy tényleg atombiztos ötlet.
2011. ápr. 5. 15:40
 10/22 A kérdező kommentje:
Na meg ha belegondolok azt a sok gyümölcsfát se vágnám ki szívesen
2011. ápr. 5. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!