Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros narancssárga levelű...

Piros narancssárga levelű bokor nagy piros virágokkal mi az?

Figyelt kérdés
Adnának Nekem ajándékba,azt mondja olajfa,de nem biztos...hát nem is az,mert néztem a keresőbe. Viszont jó lenne tudni mi ez/milyen igényű,hogy tudjam mennyit mekkorát érdemes kérnem...
2011. jún. 18. 12:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Képed nincs róla? Mert igy nagyon nehéz kitalálni, hoyg mi lehet - olajfa egész biztosan nem, de hogy az adott vidéken mit neveznek igy, azt nem tudhatja senki.
2011. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nincs kép,csak ez az elmondás. Gondoltam nem sok piros-narancs levelű növény létezik...azt mondja fás szára van,terebélyesedik,szaporodik is,igénytelen,mert nem locsolják és napon van,de állítólag nagyon szép,és most virágzik.
2011. jún. 18. 13:17
 3/25 anonim ***** válasza:

Kerti növény? Fa, vagy bokor?

Esetleg diszbirs lehetne, de abban sem vagyok biztos - a levél szine egész biztosan valami kiválogatott dolog, az eredeti fajnak nem hiszem, hogy ilyen.

De még keresgetek...

2011. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen,kertben van,szerintem bokor,csak gondolom megerősödik úgy a szára,hogy az fás... Köszönöm szépen!:) Így nehéz,hogy az ajándékozó sem tudja...
2011. jún. 18. 14:31
 5/25 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott,hogy egy másik ismerősöm is kínált valami "fát" amit az anyja ritkít/kikapál,mert annyira szaporodik. Lehet ugyanaz a kettő (annak is piros virága van). Megkérdeztem mi a neve,Ő azt mondja "Szivarfa,de nem biztos":)! Hát az sem ilyen,mint amilyennek leírják. Pedig már azt hittem sinen vagyok!:D
2011. jún. 18. 14:42
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is elkeztem utánanézni,de gondoltam hogy ez halott ügy. Ez minden lehet a vöröslevelű júdásfától a cserszömörcén keresztül a vöröslevelű japán juharig... Ezeknek már utánanézni nem tudok,de azon az úton kéne elindulnunk,hogy önmagátol terjed. Gondolom ezek a különleges növények nem ilyenek...
2011. jún. 18. 15:10
 7/25 hell-ikon ***** válasza:

"..."fát" amit az anyja ritkít/kikapál,mert annyira szaporodik..."


A szomszédomnak ecetfája van, azt nem győzi ritkítani, mert mindenhol kikel a magja, még a térburkoló kövek rései közt is. De annak a levele viszont nem narancsszínű, max. ősszel.

2011. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Lehet... Egy szempontból nem felel csak meg a leírásnak,a narancs-piros levél. Mert szerintem, ez most olyan. Ecetfára meg csak őszre jellemző,ahogy olvasom... Passz!
2011. jún. 18. 18:52
 9/25 A kérdező kommentje:
Ecetfa->Ecetszömörce->Szömörce->Cserszömörce. Ezek ugyan azok arra kezdek rájönni,tehát erre a verzióra már Én is gondoltam...illetve írtam is. Elképzelhető,hogy ez lesz az,mert minden klappol!:) Ezek szerint nem most piroslevelű,hanem majd lesz. Ez jó növény? Mármint arra gondolok nem lesz gond a ritkítással?
2011. jún. 18. 19:10
 10/25 anonim ***** válasza:

A cserszömörcének eleve CSAK összel sárga-piros a lombja, ezen kivül nincs mutatós virága, föként nem piros, hanem fehéres szinü pelyhes kinézetü jelentéktelen valami.


Tehát egész biztosan nem az.

2011. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!