Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros narancssárga levelű...

Piros narancssárga levelű bokor nagy piros virágokkal mi az?

Figyelt kérdés
Adnának Nekem ajándékba,azt mondja olajfa,de nem biztos...hát nem is az,mert néztem a keresőbe. Viszont jó lenne tudni mi ez/milyen igényű,hogy tudjam mennyit mekkorát érdemes kérnem...
2011. jún. 18. 12:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A cserszömörcének VANNAK olyan fajtái ami most is sötétvörös levelűek.

Esetleg lehet vékony zöld csík a levél szélén, de az már egy másik fajta.

A virága inkább olyan laza, messziről szöszös izének tűnik.

Ez lesz az.

2011. jún. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 hell-ikon ***** válasza:

"Ecetfa->Ecetszömörce->Szömörce->Cserszömörce. Ezek ugyan azok arra kezdek rájönni"


Hibás a levezetésed, nem ugyanazok :)

Ecetfa - Rhus hirta vagy Rhus typhina

Cserszömörce - Cotinus coggygria


Már a latin név is sokat elárul. Az ecetfa Észak - Amerikából származik, míg a cserszömörce nálunk is őshonos növény. Amiben a kettő megegyezik, hogy mindketten a szömörcefélék családjába tartozik, de két különböző növényről van szó. :)

2011. jún. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

01:15-ös: "A cserszömörcének VANNAK olyan fajtái ami most is sötétvörös levelűek.

Esetleg lehet vékony zöld csík a levél szélén, de az már egy másik fajta.

A virága inkább olyan laza, messziről szöszös izének tűnik.

Ez lesz az."



olvastad az eredeti kérdést? Mert ott arról volt szó, hogy NAGY PIROS VIRÁGai vannak.


Egyébként az sem igaz, hogy van ilyen fajta, mert a levelek sötét bordósak azoknál, amik egész évben szinesek

2011. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hát mostmár nagyon kíváncsi vagyok...:)
2011. jún. 19. 17:19
 15/25 anonim ***** válasza:
Az egyetlen, ami alapján tényleg el lehetne dönteni, ha lefényképezed, a levelét is, meg a virágát is (vagy megkéred saz ismerösödet erre)
2011. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Megkaptam! Ecetfa! Legalábbis a google-ben kiadott képek alapján... Gondoltam Én,hogy rosszul emlékszik, s majd csak lesz a levelek színe nari-piros. :) Köszi mindenkinek!
2011. jún. 19. 19:56
 17/25 A kérdező kommentje:
Viszont az ecetfa,az ecetszömörce,legalábbis a wikipédia szerint... a cser pedig hasonló,de tényleg más növény... becsapós ez a google!;) Ecetfának van sok "hulladéka"? Mert a kerti tó mellé gondoltam elültetni...
2011. jún. 19. 20:03
 18/25 anonim ***** válasza:

Olvastam az eredeti kérdést.


NAGY PIROS VIRÁGAI VANNAK:

Cotinus coggygria 'Follis Purpureis'


"Egyébként az sem igaz, hogy van ilyen fajta, mert a levelek sötét bordósak azoknál, amik egész évben színesek"

Bocs, de ezt a mondatot nem tudom értelmezni.

2011. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

21:46-os:


A Cotinus coggygria 'Follis Purpureis' NEM piros virágú, csak az új, fiatal hajtásvég levelei pirosas szinüek, itt egy kép, ott vilásgosan látható, hogy levelek és nem virág:


[link]


Az általad kérdezett mondatom tényleg rosszul fogalmaztam


"Egyébként az sem igaz, hogy van ilyen fajta, mert a levelek sötét bordósak azoknál, amik egész évben színesek"


Azt akartam irni, hogy az eredeti faj, aminek sárgás-pirosas a levele, az csak összel szinezödik ilyenre, amely változatok egész évben szinesek, azok viszont nem ilyen szinüek, hanem sötétbordó.


Egyébként nem kötözködni akartam, elnézést, azt hittem, hogy nem vetted észre, hogy a virágot is emlitette a kérdezö.

2011. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 hell-ikon ***** válasza:

"Ecetfának van sok "hulladéka"? Mert a kerti tó mellé gondoltam elültetni..."


Leginkább ősszel szemetel csak, mikor a leveleit ledobálja. A termések is lekerülnek egy idő után, de, hogy mikor azt nem tudom megmondani. (gondolom vmikor a tavasz folyamán, mert a szomszéd fáját egész szépen díszítik egész télen át.)

2011. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!