Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon szép muskátlit sikerült...

Nagyon szép muskátlit sikerült vennem. Hogyan lehet megszedni a magját? A bújtatást ismerem, csak a magszedés érdekelne.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 23. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Még sehol nem hallottam, hogy magról szaporítanák a muskátlit. Az tény, hogy legalább 4-5hónap mire virágzóképes növény nevelhető belőle. Általában a nemesített fajok nehezen szaporodnak ilyen módon. A másik, hogy a magról vetett dupla virágú muskátli csak szimpla lesz.

A maggyűjtés pedig úgy történik, hogy a virágot nem távolítod el, hanem megvárod a teljes elvirágzást, és a beérést. Esetleg napon, jól szellőző helyen még szárogathatod egy ideig.

2009. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Főleg az üllő muskátliét lehet, ha már lepotyogtak a szirmai, augusztusi viágról, akkor fogod látni, hogy úgy megvastagodik a sziromnélküli-maradvány, és ha szerencséd van beérik a magott azokjban a hosszúkás tokocskákban.

Én már hallottam a magról nevelt muskátliról, vettem is olyat, de nekem nem sikerült a magot begyűjteni, elég vesződséges. Sok sikert.

2009. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!