Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudnám az udvarról...

Hogy tudnám az udvarról kiirtani a nádat és az akácot? A méreg nem segített.!

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

hát ép eszű ember fog egy baltát vagy láncfűrészt aztán kalap kabát...

minek vágod ki?

2011. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Csákánnyal, kemény férfi munka. Jó, ha mielőbb kiirtod, mert rettenetes elszaporodik 3-4 év alatt, aztán még nagyobb gond lesz. Mérgezés helyett: ásó és csákány.
2011. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz.

De mivel már ópárszor vágtam ki és újra nőtt..ezért kérdeztem..és kiásni meg nem lehet..mert nagyon hosszú és vastag gyökere van.

2011. nov. 20. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha rendszeresen levágod a hajtásait, egy idő után kipusztul. Mi az egy darab ecetfánktól szabadultunk meg igen nehezen. Két törzse volt, kb. tizenöt centi átmérőjűek. A tönkjét teherautóval kellett kihúzni, mikor már alaposan körbe volt ásva. Óriási tönk volt, rengeteg vastag gyökérrel. Utána három évig hetente ellenőriztem a sarjakat, letörtem, ami kinőtt. Most már úgy néz ki, vége, feladta, de azért még átnézem időnként a terepet, hogy nem akar-e kinőni újra. Egy másik helyen meg magról nőtt akácfa, pont egy fal tövében. Azt fiatalabb korában elkaptam, tövig visszanyesem rendszeresen, idén már nem is hajtott olyan erősen, mint tavaly.
2011. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A glialka nem hatott?
2011. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Az akácot pedig ki kell ásni, ennyi.

Ha látod, hogy új fácskák kezdenek nőni, akkor mielőbb kihúzni, s ha nem jön kiásni azt is. Ha bent marad a gyökér, akkor megerősödik. Hiába téped le a tetejét, újra kinől majd....

Nádhoz nem értek.

2011. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gomzoli ***** válasza:
Sajnos tényleg nem marad más, folyamatosan ki kell vagdosni a kihajtó sarjakat, lehetőleg minél előbb, amíg leveleket nem hoz, hogy ne tudjon fotoszintetizálni. az akácnál évekig tarthat, mire kiírtod... A nád se lesz könnyebb, az is kihajt újra meg újra amíg egy darab gyökér is a föld alatt van. Heti rendszerességgel kell kitépkedni, vagy tőből levágni, egyszer majd kihal.
2011. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!