Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vénusz légycsapónak lehet...

Vénusz légycsapónak lehet adni katicát, (élő) vagy mivel etessem most télen?

Figyelt kérdés

2012. jan. 3. 15:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert meg akarom dob ni egy "vitaminbombával" mert szerintem virágozni fog. Az az, hogy a közepéből egy vastagabb száron sok pici zöld gumo van? Most mit kéne csinálnom?
2012. jan. 3. 15:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne etesd, mert a legkönnyebben akkor pusztul el, ha túl lesz etetve. Ezek a növények arra alkalmatkodtak, hogy nagyon kevés tápanyaggal kijöjjenek, ha többet kapnak, akkor tönkremennek. A Vénusz-légycsapót nem szabad etetni, ha véletlen sikerül neki valamit fogni, az böven elég. (meg mellékesen a csapdákat sem szabad csak úcs becsukatni, mert egy-egy levél csak háromszor tud összecsukódni, utána elhal, és ha sokat játszol vele, akkor nagyon legyengül töle a növény.)
2012. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontosan. Nem kell etetni, csak rontasz a helyzeten. Párás helyre kell tenni, de nem állhat a vízben. Én egy magas műanyag dobozba tettem egy fejre fordított poharat, a doboz aljába vizet, a cserepet pedig a pohárra, hogy ne legyen vízben.

Egyébként tudtommal ez nem virágzik.

A kis zöld gumó valószínűleg új hajtás lehet.

2012. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mint az összes virágos növénynek, a vénusz légycsapójának is vannak virágai:

[link]

2012. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a katicának szurkolok! :)
2012. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CODE3 válasza:
A katica egy védett állat bazzeg..
2012. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 masni1 ***** válasza:

Ne kapjon enni!! Ha akar, akkor így is virágozni fog.....

A "vitaminbombával" épp ez ellen dolgoznál!!

2012. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jackpot2567 válasza:
Szia! NEM szabad vitaminozni mert a szabadban nem alkalmazkodott ehez desztilált vagy 90c ig forralt majd lehült vizzel kell locsolni és kb 2-3 hetente egy legyet valamelyik csapdájába bele kell tenni (nem döglöttet) csak hogy egy picit mozogjon.
2014. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!